Firmayı Bankanın Gözünde Güvenilir Hale Getirmek !

bankalar

Merhaba değerli arkadaşlar, birçok firma sahibinin sıkıntısı olan bankanın gözündeki güvenilirliğini sağlama yöntemini anlatacağım.

İşim gereği edindiğim tecrübelerden yola çıktığımı öncelikle belirtmek isterim. Birçok firma aldığı çekin sahibi olan firmanın güvenilir olup olmadığını araştırmak ister.

Birçoğu bunu faktoring şirketleri ile halletsede bazıları bankayı arayıp firma hakkında bilgi ister. Banka personeli firmanın bilgilerine bakar ve buna göre güvenilir veya değil diyebilir.

İşte şimdi firmanızın bankanın gözünde güvenilir olması için yapmanız gerekenler;


1-) Ödemelerinizi Zamanında Yapın !

Firmanızın kredi ve çek ödemelerini zamanında yapın. Bu ilk olarak değerlendirileceklerdendir. Banka personeli sistemde ilk buraya bakar eğer ödemediğiniz kredi taksidiniz veya krediniz varsa firmanız güvenilir bir firma değildir.

Eğer benim çek ve kredim yok o yüzden düzenli ödeme gibi bir durumda yok diyorsanız. Azda olsa bir kredi çekin ve bu kredinin ödemelerini zamanında yapın. Elinizde çek koçanınız varsa kendinize bir çek yazıp kendi kendinize ödeyin. Bu sayede banka bu firma çek yazdı ve ödemesi gerçekleşti damgasını vuracaktır. Tabi biraz masrafları olur fakat yapılması gerekir.

2-) Hesap Hareketliliği !

Elinizdeki tüm parayı banka hesabınızda tutmanız sizin için bankayla ilgili her işlemde bir ayrıcalık tanıyacaktır. Bankanın gözünde prestijiniz olacaktır.

Kaldı ki bankalar müşterisiyle parası kadar ilgilenmektedir. Paralarınızı kasanızda veya cebinizde değilde banka hesabınızda tutmanız size ayrıcalık tanıyacaktır. Ayrıca çeki verdiğiniz müşteri bankayı aradığında banka personeli bu firmanın parası var diyebilir.


Yukarıdaki 2 maddeyide uygulamanız hatta sadece 1. maddeyi uygulamanız dahi size yetecektir. Görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

Comments
  1. finansman |

Bir Cevap Yazın