Akbank ‘ın hizmet anlayışı !

Merhaba değerli takipçilerim…

Öncelikle bu yazımı Akbank Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Şubesi ‘ne hitaben yazıyorum.

Ben Koneks Boya ve Riga Boya ‘da finans departmanında çalışmaktayım. İşim gereği şirketimizin çalıştığı bütün bankalarla iletişime geçilmesi ve banka işlemleriyle ilgilenmekteyim.

7 bankayla aktif olarak çalışmaktayız. Fakat akbank ‘taki izlenimlerim ve gördüğüm kötü muamele’yi dile getireceğim. Belki bir yetkilileri görürde bu duruma çözüm bulur.

Bundan aylar önce ilişkilerimiz çok güzeldi. Çünkü haftasonları firmanın paraları akbank ‘taki hesaplarımızda duruyordu ve şube müdürü başta olmak üzere çalışanların hepsi bu durumdan memnundu. Çünkü bu durum işlerine geliyordu.

Bir Cuma günü 125.000 $ havale yapmak istediğimizde olaylar patlak verdi. İnternet şubesinden limitimiz olmadığı için talimat ile işlemi şubeden gerçekleştirmek zorundaydık.

Bu durum şube müdürü ve çalışanları ‘nın işine gelmediği için işlemimizi yapmamakta ve türlü bahane uydurmaktaydılar. Alttan girip üstten çıkıp işlemleri genel müdürlüğü falan bahane edip yapmadılar. Bu durumun farkında olduğumuz için birdaha böyle birşeyle karşılaşmamak için parayı diğer bankalarda tutmaya karar verdik.

O günden sonra firmamızdan şubeye açılan hiçbir telefona cevap verilmemektedir. Katti suretle defalarca arayın şubeden tekbir kişi telefonlara cevap vermiyor.

Talimat çekiyoruz işleme katmıyorlar. Aslını isteyip işlemi bekletiyorlar. Firma yetkilisi değişiminde yeni yetkilinin %100 hisseye sahip olmasına ve tüm evraklarının tam olmasına rağmen talimatıyla para çektirmiyorlar. Bahaneleri ise imza sirküsünde para yatırma ve çekme ibaresi yer almıyormuş. Şöyle bir mantıklı düşünüldüğünde %100 hisseye sahip tek yetkilide yazsa ne olacak yazmasa !

Şubeye gidildiğinde asık suratlar ve işlemleri olabildiğince erteleme hatta yanımda fabrikadan birinin kredi kartını götürüp borcunu ödeyecem dediğimde kendisi gelsin cevabı.

Bir banka böyle olmamalı bu banka dışında hiçbir bankada böyle kötü muamele görmüş değilim. Bu bankanın sahibi yönetimi sadece şubedeki çalışanlardan mı kaynaklanıyor bunları takip eden birisi yok mu ?

Hesapta para tutunca bir telefonla işlem yapan banka tutmayınca birzat evraklarımızla gidince yapmayacak mı ?

Comments
  1. Alican Tunçer |
  2. Akbank Sanat |
  3. Yeni Projeler |
  4. haluk özcan |

Bir Cevap Yazın