Yeni Facebook Uygulaması: Paper

Facebook içerik yönetimi konusunda pazar payını genişletecek ve haber kaynaklarını kullanıcıların kontrolüne bırakacak bir uygulamaya imza attı : Paper.

Facebook Paper Uygulaması

Uygulama sayesinde tuş kullanmadan haber kaynaklarını izlemek, okumak ve incelemek mümkün. Sadece ekran dokunmatiğiyle işlemlerinizi yürüttüğünüz bu uygulama her yönüyle Flipboard uygulamasına benziyor. Mark Zuckerberg uygulamayı Facebook’a bağlı olmayan uygulama sayısını artırmak adına yaptığını söylese de uygulamada beğenmek ve yorum yapmak için yine Facebook hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor.

Bu arada bilmeniz gereken önemli bir şey var ki o da uygulamanın şu an için sadece iPhone’lar için olduğu. Üstelik sadece ABD kullanıcıları için.  Ancak illa ki benim bu uygulamayı test etmem lazım diyorsanız Apple Store ayarlarına girip lokasyonunuzu Birleşik Devletler olarak ayarlamanız mümkün.

Bu şekilde uygulamayı indirip telefonunuza kurabilirsiniz ancak alacağınız haber kaynaklarının tamamı İngilizce olmasının yanı sıra eğer Apple Store’un Türkiye accountunuzda bir bakiye varsa onların tamamının silineceğini de bilmeniz gerekiyor.

Şimdilik çok yeni olan paper uygulamasının önümüzdeki günler içerisinde hem dünyaya hem de tüm akıllı telefon sistemlerine entegre edilmesi bekleniyor

No Responses

Bir Cevap Yazın