Wikipedia ‘yı kullanarak google ‘da ünlüler ile uğraştılar !

Google

Merhaba değerli arkadaşlar, dün 22.12.2013 tarihinde inci sözlük tarafından yapıldığı konuşulan wikipedia ‘daki ünlü bilgilerinin değiştirilmesi ve google ‘a yansımasından ötürü birkaç ekran görüntüsü almış bulunmaktayım.

Aldığım ekran görüntülerini siz ziyaretçilerimiz ile paylaşacağım. Zira bunları tekrardan bulmanız çok zor çünkü wikipedia yönetimi durumu düzeltme işlemlerine başladılar.

1:) Alp KIRŞAN

Televizyon izleyen herkesin tanıdığı ünlü oyuncu Alp KIRŞAN hakkında wikipedia üzerinden google bilgilerini değiştirdiler. Google ‘da arama yaptığımızda aşağıdaki ekran görüntüsü ile karşılaşmaktaydık.

Alp KIRŞAN Google Araması

2:) Cüneyt ÇAKIR

Herkesin bildiği hakemimiz için fenerbahçe ‘li taraftarların saldırısına maruz kalmıştır. Şu ibareyi kullanmışlar ” Fenerbahçe maçlarını katletmekte bir numaradır. “.

Cüneyt Çakır Google Araması

3:) Demet AKALIN

Ünlü sanatçımız için biraz edepsizlik yapmışlar.

Demet Akalın Google Araması

4:) One Direction

Dünyaca ünlü ve dedikleri gibi kezbanların fenomen grubu fakat sondaki ibare yakışmamış sonuçta hep çocuklar arama yapıyorlar.

One Direction Google Araması

5:) Sabri Sarıoğlu

Sabri reise ‘de bunu yapmışlar. Ona ise ” Topları stad dışına atar. ” yazısını eklemişler.

Sabri Sarıoğlu Google Araması

Bahsettiğim tarihte birçok ünlüye karşı bunu yaptılar fakat wikipedia anında düzenleme işlemi başlattığı için sadece yukarıdaki 5 tanesinin ekran görüntüsünü alabildim. Umarım bu açık kapatılır ve birdaha böyle birşey ile karşılaşmayız.

Comments
  1. Alican Şenol |

Bir Cevap Yazın