Vine.Co ‘ya Nasıl Üye Olurum

vine

Sosyal medya günümüzde hayatımızın vazgeçilmezleri arasındaki yerini aldı. İlk olarak Facebook ile başlayan macera sonrasında Twitter‘la devam etti. Eğer siz de bir Twitter kullanıcısıysanız. Vine.Co uygulamasının adına burada sıkça rastlıyorsunuzdur. Merak edenler için önce Vine nedir? Bundan bahsedelim.

Anlaşılacağı üzere Vine’ da bir sosyal paylaşım aracı. Daha da açmak gerekirse Apple tarafından geliştirilen bir Twitter alt uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Bu uygulama ile akıllı telefonlar veya tabletlerinizle yaptığınız video kayıtlarını paylaşabiliyorsunuz. Ancak bu video kayıtlarını özel kılan üç özellik var. İlki bu videoların en fazla altı saniye uzunluğunda olması. İkinci özellik durdurarak kaydetme üçüncüsü ise buraya yüklediğiniz videoların tıpkı hareketli resimlerde olduğu gibi durmaksızın oynatılması.

Vine uygulaması tıpkı İnstagram nasıl Facebook‘a bağlıysa bu şekilde Twitter‘a bağlıdır. Yani nasıl İnstagram’a Facebook profiliniz ile bağlanarak kolayca üye olabiliyorsanız Vine. Co’ya da Twitter profiliniz aracılığıyla üye olabilirsiniz. Yalnız Vine kullanabilmek için önce android işletim sistemine veya Iphone marka ios işletim sistemli bir telefona sahip olmanız lazım. Eğer böyle bir cihaza sahipseniz Vine’a üye olmak için uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekli. Program tamamen Türkçe olduğu için kullanırken zorlanmayacağınızı belirtelim. Uygulamayı indirdikten sonra “Twitter ile bağlan” seçeneğine tıklayarak twitter profiliniz ile uygulamaya girebilirsiniz. Fakat bu girişin sonrasında sizden Vine.co için ayrı bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız istenecek.

Bunun hemen ardından profilinizi oluşturabilir ve istediğiniz biçimde düzenleyebilirsiniz. Bir de üye olduktan sonra Twitter’da otomatik paylaşım yapabilmek için hemen twitter hesabınızı program üzerinden açıp şifrenizi kaydetmeniz gerekecek. Bu aşamada aklınıza güvenlik ile ilgili sorular takılıyorsa meraklanmayın çünkü uygulama tamamen güvenilir ve hesaplarınız kötü niyetli bir kullanımla karşılaşmayacak.

Dipnot : Bu makale misafir yazarımız tarafından yazılmıştır.

Comments
  1. Tarık Erkan |

Bir Cevap Yazın