Sosyal Medya Pazarlama Alanında Çok Önemli Bir Kanal!

Sosyal Medya

Sosyal medya siteleri dünyada milyonlarca kişi tarafından aktif şekilde kullanılan bir ağdır. İnsanlar artık 7/24 sosyal medya sitelerini takip ediyor ve aktif şekilde kullanıyor. Sosyal medya kullanıcıları sanal ortamda geçirdikleri vaktin neredeyse %80’lik bölümünü sosyal medya sitelerinde geçiriyor. Hal böyle olunca sosyal medya ağı firmalar ve kuruluşların iştahını kabartıyor. Firma ve kuruluşlar için pazarlama konusunda önemli bir kanal haline geldi. Çünkü sosyal medya siteleri reklam konusunda çok önemli bir özelliğe sahip. Öyle ki mesela sizin işletmeniz sadece 18-25 yaş aralığına hitap ediyor. Siz sokakta afiş yapıştırırsanız büyük küçük herkes görür, televizyona veya radyolara reklam verirseniz yine büyük ve küçük herkes görür buda satış yapma oranını düşürür fakat sosyal medya sitelerine reklam verirseniz verdiğiniz reklamda yaş aralığı, şehir seçimi v.b. unsurları kendi satış şeklinize göre revize ederek sadece istediğiniz özelliklerde olan kişilerin reklamınızı görmesini sağlayarak hem satış oranınızı üst seviyeye çıkartırsınız hem de boşa reklam masrafı yaşamazsınız çünkü sosyal medya sitelerinde reklam bütçenizden sadece reklamınıza kişi başı tıklama olduğu zaman ücret kesilir. Birde sosyal medyada son zamanlarda özellikle twitter’da meşhur olan twitter takipçi satın alma ilanları mevcut. Bu ilanlar instagram’da da instagram takipçi satın alma şeklinde mevcut.

Peki bu takipçi satın alma işleminin faydaları nedir? Sosyal medya sitelerinde yer alan mevcut şahıs veya şirket profillerinize takipçi satın alarak hem popülerliğinizi arttırıyorsunuz hem de şahsınızı veya firmanızı daha çok insanın duymasını, bilmesini sağlamış oluyorsunuz. Bir çok sosyal medya sitelerinde çeşitli sosyal medya uzmanları tarafından gerçekleştirilen bu işlem sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça ilgi görüyor ve satın alınıyor.

Yukarıda da belirtmeye çalıştığımız gibi sosyal medya siteleri firmalar için önemli bir pazarlama ağı olmakla beraber önemli bir de tanıtım kanalı olduğunu söyleyebiliriz.

Şirketler sosyal medya kanallarını en etkili biçimde kullanabilmeleri için sosyal medya uzmanı personel mutlaka çalıştırdıkları sosyal medyanın ne kadar önemli bir yer olduğunun göstergesidir.

Comments
  1. CanGuldur |
  2. Dilara Gülcan |
  3. Serot..! |

Bir Cevap Yazın