İnternetten Ürün Satarak Para Kazanma

E-Ticaret

Merhaba arkadaşlar, bu sayfada günümüzde TV reklamlarına kadar sıçrayan e-ticaret ‘i kısaca anlatacağım.

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında en iyi kazandıran yöntem diyebilirim. Başlıklar halinde kısaca özetleyeceğim.

1.) E-Ticaret Nedir ?

E-Ticaret internet üzerinden yapılan alım-satım işleridir. İnternet üzerinden olduğu için başına e eklenir. Toptan fiyatına aldığınız ürünleri parakende olarak satılmasıdır. Ülkemizdeki lider e-ticaret siteleri hepsiburada.com ve gittigidiyor.com ‘dur. Bunları örnek olarak yola çıkabilirsiniz.

2.) E-Ticaret Nasıl Yapılır ?

E-Ticaret genellikle kendisini kanıtlamış gittigidiyor.com gibi sitelere ilan verilerek yapılmaktadır. Kullanıcıların siteye güvenmeleri çok önemlidir. Mesela gittigidiyor ‘da önce ürün gelir, eğer ürün istenilen ürün ise ve sağlamsa ürünün ücreti onaylanır. Değilse geri kargoya verilir ödemenizi gittigidiyor size geri verir. Güven e-ticaret ‘te çok önemlidir.

Çevrenizde ilinize özgü veya fazla bulunmayan veya tam aksi heryerde bulunan çok popüler ürünleri toptan fiyatına ucuza temin edip internet üzerinden parakende bir şekilde pazarlayıp satmaktır.

Bunlar içerisinde bir kısıtlama yoktur. Mantısından, çiğköftesine, barfix barından, kum torbasına, cep telefonundan, bilgisayara her türlü ürünü pazarlayabilirsiniz.

3.) Kendi E-Ticaret sitenizi kurup yapma ;

Şuan günümüzde birçok popüler ve tutmuş site mevcut iken sizin yaptıklarınız işe yaramayabilir. Şöyle birşey yapabilirsiniz örnek veriyorum bir ayakkabı modeline yoğunlaştınız. Gittiniz toptancısından ayakkabıyı 10 TL ‘ye satın aldınız. Yol masrafınız ile birlikte size tane başı 12 TL ‘ye geldi. Kargo firması ile anlaşıp kapıda ödeme seçeneğini aktif hale getirdiniz (Kapıda ödeme için Limited Şirketinizin olması gerekiyor diye biliyorum.). Kargo ücreti sizden olursa daha ilgi çekecektir. Tane başı 3 TL kargo ücreti ile kargo firmasıyla anlaştınız.

Size maliyeti oldu 15 TL iyi kötü sade ve özelliği az bir e-ticaret sitesi kurdunuz bununda maliyeti ile beraber ayakkabı başına +2TL kattınız. Eder 17 TL.

Ürünü satın almak için sitenize ziyaretçinizin gelmesi gerekiyor. Facebook ‘a ve Google ‘a reklam verdiniz. Her ayakkabı başına 5 TL reklam diyelim ama öyle değil 50 TL ‘lik reklam verdiğinizde dönüşü çok daha iyi oluyor.

Biz ayakkabı başına 5 TL reklam bedeli ekleyelim yinede eder 22 TL. Ayakkabıyı siteniz üzerinden 39 TL ‘ye veya daha üstü bir rakama sattığınızda 100 tane ürün sattınız diyelim ve her birinden 10 TL kâr ettiğinizi düşünürsek 100×10=1.000 TL cepte.

Ürün satışı yapabileceğiniz yollar/siteler ;

  1. Kendi web siteniz yukarıda örnek bir maliyet çıkartmış bulunmaktayım.
  2. Gittigidiyor, sahibinden.com gibi siteler ( Gittigidiyor sattığınız ürün başına komisyon almakta sahibinden.com ‘u bilmiyorum.)

Yöntemleri kendinize göre geliştirebilirsiniz. Gittigidiyor ‘u tercih etmenizi öneririm. Ödeme seçenekleri çok fazla ve hem sizin hemde müşterinizin parası güvendedir. Müşteri ürünü sipariş ederken ücreti öder gittigidiyor ‘da havuzda bekler. Ürünü aldığında ürün sorunsuz ise onay verir.

Soru & Görüş ve Önerileriniz benim için önemlidir. Yorum yaparak bildirebilirsiniz. Eğer bu yöntem kafanıza yatmadı ise ” Para Kazanma Yöntemleri ” kategorimi inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın