Daha Özgür Bir Facebook Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi Facebook yakında değişiyor.

facebook

Portalın sahibi olan Mark Zuckerberg yaptığı açıklamalarla daha özgür bir facebook geleceğinin ilk sinyallerini verdi. Uzun zamandır facebook üzerinde paylaşılan fotoğraf, video ve diğer verilerin gizliliği konusunda yaşanan sıkıntılar neticesinde Zuckerberg, bunları dikkate alarak daha özgür bir facebook olacağını açıkladı.

Yapılan röportajda dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi facebook, yakın bir gelecekte anonim hesaplar oluşturmaya elverişli hale getirilecek. Facebook’un mevcut hali ile kullanıcıların özel hayatlarına ağır bir yük getirdiği vurgulanarak artık bu konuda ciddi adımlar atılması gerektiği açıklandı.

Çünkü kullanıcılar ailesinden ya da yakınların saklamak istediği paylaşımlarını mevcut haliyle tam olarak gizleyemediği ve bu nedenle anonim kullanıcıların oluşması gerektiği yargısına varıldığı açıklandı. Facebook patronu sahibi olduğu sosyal paylaşım sitesinin geleceği hakkında da akıllarında yer alan fikirlerden bahsetti. Facebook’un yakın bir zamanda işlevselliğini artırmak adına küçük uygulamalara bölünebileceğini ve böylece herkesin daha lokal kullanabileceğini söyledi.

Zuckerger yaptığı açıklamalarda son olarak Poke ( Dürtme ) uygulamasından bahsetti. İlk olarak sosyal ortamda bir şaka olarak düşündükleri bu uygulamanın günümüzde pek fazla kullanılmadığını ve bu nedenle herhangi bir değişiklik yapmayı düşünmediklerini belirtti. Poke uygulaması hakkında en başından beri açıklama yapmayan Facebook yöneticileri, bu uygulamanın eğlence ve şaka amaçlı olduğu dışında herhangi bir açıklama yapmadılar. Böylece dilimize dürtme olarak çevrilen Poke, gizemini korumaya devam edecek.

Comments
  1. nb |

Bir Cevap Yazın