WEB TASARIM

Web Tasarım Sektörü

İnternet dünyasının sunduğu en önemli imkanlardan biri olan web tasarımı üzerinde hassasiyet ile durulması gereken kavramlar arasına yerleşmiştir. Günümüzde web sitelerinin dizaynını gerçekleştiren pek çok firma bulunduğu gibi iyi bir tasarım çeşitli ilkeler gereğince uygulanmaktadır. Hedef kitlenin beklentisine uygun olarak tasarlanan internet sitelerinde belirli bir seviyenin üzerine çıkabilmek için doğru bir yapılandırma gereklidir. Web tasarım süreci oluşturulacak sitenin yapısına göre değişebilmektedir. Sadelik ve kullanış kolaylığı bulunduran her site, müşteri sayısını artıracak, web tasarımında öncelik haline gelecektir. Kullanıcıya uygun olarak hitap eden web sitelerinde renkler, sitenin içeriğine uygun olmalıdır. Görsel tasarımlarla oluşturulmuş bir web sitesi akıldı kalıcılık bakımından insanların ilgi ve odağı haline gelmektedir.

Web tasarımını gerçekleştiren programlar arasında bir çok model bulunmaktadır. Özellikle Dream Weaver, Front Page ve BlueVoda gibi programların öncelikli olarak tercih edildiği günümüz sektörü, Adobe Flash ve Photosop programlarıyla düzenlenebilemtekdir. Web tasarımı için önemli bir unsur haline gelen programlama dilleri sitenin iyi bir yapılandırmaya sahip olabilmesi için müşterilerin istekleri doğrultusunda kullanılmaktadır. Html, Php, Asp, Ajax, Asp.net, Javascript ve Sql programlarını bilen bir web tasarımcısı sitenin uzun süre aktif kalmasını sağlayabilmekte ve dünyanın en çok bilinen arama motorlarındaki etkinliği artırabilmektedir.

Sorumluluk ve dikkat gerektiren web tasarım sürecinde öncelikli olarak müşterilerin görsel algısına uyum sağlayacak bir site örneği gösterilmektedir. Web tasarımını pratikleştiren blog siteleri de bu yolda atılacak ilk adımlardan biri haline gelmektedir. Site için alınacak ilan adı, hosting ve kodlama süreci arama motorlarında indekslenme oranını artıracak nitelikte olmalıdır. Bu bakımından gerçekleştirilmesi gereken SEO süreci, web sayfasının başta Google ve Bing olmak üzere tü arama motorlarında aktif olmasına imkan tanımaktadır. SEO hizmeti veren firmalar sitelerin üst sırada yer almalarını sağlamak için faaliyet göstermektedirler. Sitenin hızlı bir biçimde taranması, arama motoru kayıtlarının yapılması, analizler ve teknikler gibi pek çok alana yayılan bu hizmet anlayışı web tasarımının bel kemiğidir. Firmanızın marka değerini artıran Sosyal Medya, rakiplerinizi geride bırakmanız için gerçekleştirilen yöntemler oluşmaktadır. Uzun bir süreci kapsayan SEO işlemleri, web sayfanızın istatistik verileri üzerinde de değişiklikler yaratmaktadır.

SEO çalışmasının vazgeçilmez unsurlarından biri olan Adwords, Google üzerinde yapılan aramalarda tıklama bazlı olarak ücretlendirien bir ödeme sistemi anlamına gelmektedir. Kullanılan reklamın kalitesine göre değişen Adwords, günümüzde pek çok firmanın tercih ettiği bir reklam geliri kaynağıdır. Maliyete göre reklamların gösterilmesini, sitelerin tıklanma düzeyini, hedef kitlenin talebini ve rakiplerin bütçesinin algılanmasını sağlayan bu uygulama ile Google %90 oranında bir gelir düzeyine ulaşmaktadır. Web sitesi trafiklerini anlık olarak yükselten bu uygulama yayınlanma sürecinin ardından kısa bir süre içerisinde arama motorlarının merceği altına girmektedir. SEO hizmeti veren bir çok firma Adwords süreci hakkında bilgi sahibi olmalı, sitenin yükselmesine imkan tanıyacak yöntemleri etkili bir biçimde kullanmalıdır.

Comments
  1. Uyanık Ajans |

Bir Cevap Yazın