Thor Karanlık Dünya

Thor Karanlık Dünya

Tanrıların dünyanın çok uzaklarında ki savaşı hala devam eden bir film,Thor: Karanlık Dünya izle.İlk filim de babasının elinden gücünü almasıyla birlikte dünyaya gönderilen Thor, yenilmez olmasını sağlayan çekicini yeniden kullanmaya ve kendi hükümdarlığı olan Asgard’a geri dönmeyi hak etmiştir.

Thor, Buz Devleriyle işbirliği yapan ve kendi hükümdarlığını almaya çalışan kardeşi Loki’den sonra artık yeni düşmanı olan Dark Elves güçleriyle büyük mücadele verecek.Güçlü Malekith liderliğinde devam eden bu grup, evreni tekrar eskiden olduğu gibi karanlığa hiç çıkmamak üzere gömmek için tüm enerjilerini harcayacak.9 Diyarla birllikte Dünyayı, Odin ve Asgard’ın dahi önünü kesemediği düşmandan kurtarmaya çalışacak olan Thor, bu serüvende dünyada tanıştığı Jane Foster ile yeniden el ele verecek fakat dünyadaki eski dostlarını kurtarmak için şuanki yaşamından fedakarlıklar yapması gerekecek.

Televizyonda Mad Men, Game of Thrones, Boardwalk Empire gibi dizilerin yönetmeni olarak bildiğimiz Alan Taylor’ın yönetmenliğini yaptığı devam filminde Thor olarak yine Chris Hemsworth’u görmekle beraber, kendisine ilk filmden yine Anthony Hopkins, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Idris Elba ve Stellan Skarsgard eşlik ediyor.

Katniss Everdeen’in distopik ve en az onun kadar despotik dünyada geçen hayatta kalmak için girdiği serüvenlerin hikayesi, serinin ikinci filmi olan Açlık Oyunları 2 Ateşi Yakalamak izle, serüven kaldığı yerden devam ediyor.

Katniss ve onu bu yolda yalnız bırakmayan dostu Peeta 74. Açlık Oyunlarını kazandıktan sonra başlarına hiç birşey gelmeden evlerine dönmeyi başarırlar.Fakat bu zafer öncelikli olarak onlara heryeri galibiyet turu yapmalarını gerektirecektir.Her bölgeyi ayrı ayrı galibiyet turu adı altında yaptıkları bu yolculuk esnasında Katbiss, birileri tarafından çok büyük bir ayaklanma çıkaracaklarına dair görüşmelere şahit olur.Yönetime karşı çıkmanın ufak izlerini gören ve bu karşı çıkmanın isyana ve daha kötü olaylara dönüşeceğini düşünen Başkan Snow, direnişi daha ufak çaplıyken bastırmaya yönelik adımlar atmanın çarelerini aramaktadır.

Yeni Açlık Oyunlarıyla ilgili kimsenin düşünmediği şeyleri tasarlayan Snow, 75. yılına girecek olan Açlık Oyunlarında 25. yılda bir düzenlenen Çeyrek Asır Oyunlarının üçüncüsünün yapılacağının duyurusnu yapacaktır.Daha galibiyetinin tadını çıkartamamışken yeni bir haytta kalma mücadelesi içine giren Katniss bu defa Açlık Oyunlarının en yetenekli ve en zeki öğrencileri arasında birinci çıkma mücadelesi verecek.

Comments
  1. CanGuldur |
  2. Selim İsmail Gedik |

Bir Cevap Yazın