Siyasi Düşüncesini Kendine Saklaması Gerekenler ?

SiyasetMerhaba değerli arkadaşlar, malum seçimler yaklaştı ve internet siyaset meydanına döndü.

Herkes her platformda siyaset yolu ile prim yapmaya çalışıyor. Bunun için ellerinden geleni yapıyorlar, çok ileriye gidip hakaret ve küfür dahi ettikleri oluyor.

Bunlar sevilen şeyler değildir. Sizlere gördüğüm bir örnek üzerinden anlatayım.

1 karikatürist düşünün, şimdiye kadar siyaset ile uğraşmadan kendi alanında başarılı bir karikatürist. Bu adamı AKP ‘den, CHP ‘den, MHP ‘den ve diğer partilerden takip eden insanlar çok fazla herkes bir araya toplanmış.

Karikatürist tutuyor insanların onu takip ettiği sosyal ağ hesaplarında facebook ve twitter ‘da bir siyasi parti yandaşı olarak diğerini karalama eğilimine giriyor.

Şimdi bu karikatürist örnek veriyorum MHP ‘yi karaladığında onu takip eden MHP ‘liler onu takip etmeye devam edecek mi ? İnternet ortamında çok şeye şahit oldum. Lise ‘deki sınıf arkadaşım ile bir siyasi parti için yaz tatilinde tartıştık ve son sınıfta hiç konuşmadık.  Her fırsatta kavga eğilimleri devam etti.

Bu siyaset tartışmasını biz sınıfta hergün yapıyorduk ve hiç kimse birbirine küsmüyordu veya kavga etmiyordu ama bu internet ortamında olunca klavye erkekliği yapılıp insanlar kendilerini aşıyorlar. Ne dediklerini bilmiyorlar. Real ‘de yüz-yüze yapılan tartışmalarda herkes haddini bilir.  Bahsettiğim siyaset tartışmasından önce aramız çok iyiydi. Okul Adana ‘nın en dip köşesindeydi ve çarşıdan beraber gidip geliyorduk.

Siyaset yapıp prim kazandığınızı zannediyorsunuz ama diğer kitleleri kaybediyorsunuz. Bir sanatçı, bir ünlü internet ortamında ve real yaşantısında siyasi fikrini kendisine saklamalı diye düşünüyorum.  Tabi bir Millet Vekili veya parti üyesi değil ise. Birde yazdıklarım yanlış anlaşılmasın. Siyaset ile ilgilenmeyin demiyorum. Tabi tüm partileri ve yaptıklarını araştırmalısınız. Ben sadece düşüncelerinizi kendinize saklayın diyorum.

Bu arada yorum yapacak olan arkadaşlar bir siyasi parti yandaşı olarak birini savunan, diğerini karalayan yorum yaparlar ise onaylanmayacaktır.

Bir Cevap Yazın