Siteni seviyorsan sakla !

Merhaba değerli arkadaşlar, ne zamandır iş güç nedeniyle çok yoğun olduğumdan Paylaşmakİstediklerim adı altında yazı yazamıyordum.

Aslında yazı yazabilmem için a-normal bir şekilde tepkimi ve sinirimi çeken birilerinin olması gerekiyor. Bu sefer konum sitesini seven ve sitesinden kazandığı gelirle evini & kendini geçindiren insanlara.

Eğer sitenizden kazanıyorsanız ve o siteyi seviyorsanız saklamanız için nedenler ;

Bizim olduğu kadar her milletin içerisinde var olduğuna inandığım ve son zamanlarda çok sık karşılaştığım kıskanç insanlar bulunmakta. Birisinin kazancını/başarısını çekemeyen hemen kendiside yapmak isteyen pardon çalarak çırparak sahip olmak isteyen insancıklar mevcut.

Eğer siteniz belirli bir başarı potansiyeline ulaşmışsa ve kazancı iyiyse bu kazancı öğrenen bu kıskanç insancıklar hemen sitenizin birebir aynısını yapabilir bununlada yetinmeyerek içeriklerinizi nasıl kopyalayacağını düşünebilir. Üstüne birazcıkta seo bilgisi var ise üzerine gittiğinizde sizi anti-seo ile tehdit edebilirler.

Eğer sizin herhangi bir seo bilginiz yok ise ve sektörde savunmasız iseniz bu durumda yapabileceğiniz çok birşey yoktur. Biçare sessiz beklersiniz ve kötü birşey olmamasını istersiniz. Benim başıma gelmedi çok şükür, geleceğinide hiç zannetmiyorum bana verebileceklerini sandıkları tek zarar sitemdeki içerikleri kopyalamak olacaktır. Kaldı ki oda bana zarar vermez. Benim bu site üzerinden çok büyük kazancım yok ve bana anti-seo ‘da işlemez. İşlerse de önlemlerini alır karşılığını veririm.

Eğer siz önlem alamıyorsnız her kim olursa olsun sitenizi saklayın. Özellikle ‘da webmaster forumlarında site adresinizi görmesinler.  Oldu ki sitenizi kopyalayamadı ve size anti-seo yapamadı o zaman da siteniz eğer google adsense gelirli ise bu seferde sizi adsense ‘den banlatmaya çalışırlar. Özellikle ‘de sitenizin aylık geliri 1K ve üzeri ise çok dikkatlerini çeker.

Herşeyi yaparlar ama biriside çıkıp helal olsun bu adam yapmış başarmış demez. Bu yüzden elinizden geldiğnice sitenizi saklayın.

Tekrar hatırlatma : Bahsettiğim olaylar benim başıma gelmedi. Ama başına geleni gördüm. Aynı durumun içerisine düşmek istemiyorsanız uyarımı dikkate alınız.

Bir Cevap Yazın