Sağlıklı Olmak

Sağlıklı OlmakSağlıklı olmak insanların en çok değer verdiği şeylerden biridir. Çünkü sağlıklı olmak için her insan birçok şeye ihtiyaç duyar. İnsanlar  sağlıklı olabilmek adına birçok spor yaparlar. Düzenli olarak doktora görünürler. Çünkü sağlık çok önemlidir. İnsanlar sağlığıyla beraber kendini yaşamda tutar. İnsan sağlıklı olabilmek adına elinden gelen herşeyi yapar. Sağlıklı olmak insanın en temel amacı olmalıdır. Sağlık olmadan yaşanamaz. Bazı günlerde sağlıklı olabilmek adına insan dinlenmek ve yatmak ister. Dinlenmek ve uyumakta sağlık için çok önemli bir yeri vardır. Belli bir yaş üstünde olan insanlar günlük en azından 7-8 saat uyumalıdır. Gençlerin ise minimum 8-9 saat uyuması gerekmektedir. Çünkü insanların uyku problemi olduğu zamanlarda birçok problem yaşayabilir. Uykusunu alamayan bir insan gün içinde çok huzursuz ve rahatsız olacaktır.

Sağlıklı olmak için insanların ne kadar özenle davrandıklarına öncedende bahsetmiştik. Son yıllarda insanların en çok sorun yaşadığı sorunlardan biride göz ile ilgili oluşan sorunlardır. Göz ameliyatları ile gözdeki hasarlar ve gözdeki görme problemlerini çözmek için yapılmaktadır. Lazerle miyop tedavisi için miyop hastalıkları olan insanlara büyük bir çare olmuştur. Bu hastalığa büyük bir çare olduğundan dolayı birçok insan bu tedaviye başvurmuşlardır.

Yine son zamanlarda yaşanan sorunlardan önde gelen hastalıklardan biri size kesinlikle zonadır. Zona belirtileri nelerdir diye sorduğumuz zaman, zona belirtileri aşırı kaşınma ve vücuttua kabarcıklar çıkmasıdır. Vücutta kırmızı kabarcıklar çıkarak çok fazla kaşınmasına neden olmaktadır. Böylece zona insan vücuduna alerji yapmaktadır. İnsan vücuduna alerji olarak giren bu hastalık çok fazla kaşıntı yapar. Su çiçeği virüsüyle aynı virüse sahiptir. İnsan vücudunda kaşıntı olarak ortaya çıkar. İnsan vücüdunda ortaya çıkan zona azıcıkta olsa bulaşıcı özelliğide bulunmaktadır. Bulaşıcı olan zona hastalıkları genel olarak yaz aylarında artış gösterir. Yaz aylarında artış gösteren zona hastalığı sıcak havada terleme yoluylada dahada artış göstermektedir. Bu yüzden sıcak havalarda zona hastaları bol bol duş alıp banyo yapmalıdır. Zona tedavisi için birçok krem önerilir. Bu kremlerden bize uygun olanı alıp tedavi sürecine biran önce başlanılması gerekmektedir. Çünkü zona hastalığı insanın bünyesinde hastalığa ve rahatsızlıklara neden olur bu nedenle zona rahatsızlığı yüzünden insan sağlığını tehlikeye atmamak adına tedavi sürecinin biran önce yapılması gerekmektedir.

Comments
  1. Müge Kardeş |
  2. Dr.Ülkümen Rodoplu |
  3. gökhan çakır |
  4. Ozan Mercan |

Bir Cevap Yazın