Pişman olmamak için internetten telefon araştırması

Merhaba değerli arkadaşlar, cep telefonu alacak olan arkadaşlarımın pişman olmamaları için bu makalemi okumaları rica olunur.

Birçok kişi cep telefonu alırken sadece özelliklerini okuyup direk alır, bu alışkanlığı değiştirmek ve keşke kelimesini kullanma oranını düşürmek amacıyla bu makaleyi yazıyorum.

Örnek olarakta internet üzerinden cep telefonu alma konumuz olsun. Real bir telefoncudan alırkende bu hususları dikkate almanızı öneririm.

1.) Fiyat !

Fiyat konusu birçok sitede değişir. Eğer siz telefonu almaya karar verdiyseniz öncelikle daha ucuza satan siteyi tercih etmelisiniz. Real ‘de telefoncu olarak değişir.

Fakat internet sitelerinden daha ucuza alacam diye kazıklanmamanızı öneririz bu yüzden sadece kaliteli ve tanınmış sitelerle çalışmanızı öneririz.

Sizlere önerebileceğim fiyat karşılaştırması ve alışveriş yapabileceğiniz siteler;

  1. GittiGidiyor.COM – Sitenin kendisi değilde kullanıcılarının yaptığı satışlardır. Günün fırsatı ürünlerine denk geldiğinizde mevcut fiyatın çok daha düşük oranında istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. 0 Risk sistemi ile gelen ürünü beğendiğinizde ödemeyi yapmaktasınız.
  2. HepsiBurada.Com – Sitenin kendi satışlarındaki ürünleri satın almanızı tavsiye ederim.
  3. Teknosa.Com – Genelde diğer sitelerden ve piyasa değerinden yüksek fiyatlar içersede karşılaştırma yaparken dikkate almanızı öneririm.
  4. VatanBilgisayar.Com – Cep Telefonu kategorisinden istediğiniz ürünün fiyatını inceleyebilirsiniz.

Yukarıdaki 4 güvenilir ve sağlam siteden fiyat karşılaştırmasını yapınız hangi site daha ucuza veriyorsa onu tercih etmenizi öneririm.

2.) Kullanıcı yorumları !

Bu konu çok önemlidir. Bir ürünü almadan önce mutlaka en az 10 tane kullanıcının yorumunun okumanızı öneririm.

Bu sayede ürünün olumlu/olumsuz bütün yanlarını öğrenebilirsiniz. Eğer daha önceden telefonu alıp kullanmış ve pişman olmuş insanlar fazla ise başka bir ürüne geçmenizde fayda vardır.

Keşke dememek için mutlaka yapılması gereken kullanıcı yorumlarını okumaktır. Bunun için google ‘ı kullanabilirsiniz.

Mesela alacağınız ürün HTC Desire ise google ‘a ” HTC Desire Kullanıcı Yorumu ” yazmanız yeterlidir. Genellikle forum.donanimhaber.com ‘u ve ceptown.com ‘u tercih ediniz.

Diğer forum ve bloglarada göz atmayı unutmayınız. Ne kadar çok kullanıcı yorumu okursanız sizin için o kadar iyidir.


Yukarıdaki 2 ana maddeyle pişman olma olasılığınızı oldukça düşürebilirsiniz. Alışverişi yaptığınız sitelere dikkat etmenizi öneririm.

Comments
  1. fulaelumn |
  2. cevoisasseste |
  3. arif |
  4. Sinem Sevinc |
  5. EHL-İ SÜNNET |
  6. gözdecan eldemir |

Bir Cevap Yazın