PİLATES Nedir?

PİLATES Nedir?

1980 yılında doğmuş olan çocukluğun da fazlasıyla hastalık geçirdiğinden dolayı güçsüz bir bedenle yaşayan Joseph Pilates anne ve babasının bu konularda çalışması sayesin de henüz 14 yaşındayken kendini toparlamıştır. Çocukluk yıllarında ormanda yürüyüşler yapan bu çocuk daha o zamanlarda yaptığı hareketlere isim vermiş pilates bu şekilde adlandırmalar kullanmıştır. Swan, eagle vs. Kendi eğitimlerini güçlendirerek daha da ileriki yaşlarda kendi salonunu açtı ve dansçıların sporcuların vazgeçilmez mekanı oldu. Birinci dünya savaşı nedeniyle göz altına alınan pilates koğuş arkadaşlarına da bir takım hareketlerle destek olmuştur yatalak arkadaşları için yatak kenarlarına bağladığı yay ,kayış ve makara gibi sistemlerle de günümüzde kullandığımız aletlerim ilk ilkel hallerini öğrenmiş oluyoruz.

Günümüzde hepimizin kendince bir düzeni , sorumlulukları ve yoğun bir iş yaşantısı olabilir. Zaman içerisinde oraya buraya koşturmaktan ağrılarımız , yorgunluklarımızın artmakta olduğunu anlamışsınızdır. Her ne kadar koşuşturduğunuz bir işte de çalışıyor olsanız vücudumuzun bazı hareketlere kesinlikle ihtiyacı vardır bundan sebep ayaklara fazla yüklenilmesi de zarar vermektedir mesela. Bunun dışında da zaten bir spor alışkanlığınız varsa eğer sakın pilatese başlamaya karar verdiğinizde bunları bırakmayın kardio çalışmaları da fazlasıyla önemlidir yüzme , ve yürüyüşler. Bunların hepsi bir araya geldiğinde sizlere fazlasıyla fayda sağlayacaktır. Ayrıca pilates kilo verdirmez diyede bir şey var ama aslında bu birazdan bünyemiz ile alakalı diyebiliriz. Bazı insanların ne kadar çok çaışırlarsa çalışsınlar çeşitli bünyesel bozuklukları olabileceğinden dolayı bir doktora görünmeden kilolarından kurtulmaları oldukça zor olabilir zaten . Ama şu da bir gerçek eğer bünyeniz düzene spora sıkı kalmaya uygunsa fazlasıyla kilo verebilir istediniz bedene ulaşabilirsiniz. Zaten önemli olanda sıkı görünmek , sağlamlıktır . Pilates sıkılaştırdığından olayı incelmenizi de sağlayacaktır.

İzmir ve Karşıyaka ilçelerinde iseniz, kesinlikle tavsiyede bulunacağımız pilates kursu Bostanlı semtinde bulunuyor. Bestem Bale kursu, bale , klasik bale, Latin dansları, zumba, çocuk zumbası, düğün dansı, yoga, nefes terapisi gibi hizmet ve kursların yanı sıra, tamamen profesyonellerden oluşan kadrosu ile pilates eğitmenleri ile de Bosanlıda pilates kursu konusunda en iyi seçim olacaktır.

Bir Cevap Yazın