Picardes – Uzmanından E-Ticaret ve Seo Bloğu

Uzmanların bloglarını takip edenler için ve e-ticaret ile seo danışmanlığı alanında bilgi sahibi olmak isteyenler için sizlere picardes.com ‘u öneriyoruz. Peki neden öneriyoruz ?

picardes

Merhaba arkadaşlar, bu aralar alışkanlık haline getirdiğim site tanıtımlarına yenisini daha ekliyorum. Malum bir önceki yazımda Bityavrusu.com ‘u tanıtmıştım bu sefer e-ticaret ve seo alanında ilgili olanlar için www.picardes.com ‘u tanıtmaya karar verdim. Peki bu kararımı neye göre aldığımı merak ediyorsanız hemen kısaca açıklayalım ama bilmeniz gereken en önemli özelliğinin seo danışmanlığı olduğunu ilk olarak belirtelim.

Site bir seo uzmanı tarafından yönetilmektedir. Uzmanımız isteyenlere seo danışmanlığı hizmetinide makalelerinin yanı sıra uygun seo fiyatları ile vermektedir. Seo Danışmanlığı hizmetinin detaylarını incelemek için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

1.) Göz yormayan şık tasarım ;

Bir sitede bence önemli olan ilk özellik gözü yormayan şık bir tasarımdır. Sitenin tasarımına baktığımızda yazıları okumak ve sayfa sayfa gezmek isteyeceksiniz.

2.) Makalelerin akışı ve bilgi vericiliği ;

picardes.com

Makalelerindeki temel amaç bilgi vermektir. Bir ziyaretçi google ‘da siteyi arayıp girdiğinde aradığı bilgileri bulabilmek için gereksiz kelime ve cümleleri okumak zorunda kalmaz. Direk bilgi verilir. Ayrıca anlatımın akıcılığı yazıyı okurken sıkılmamanızı sağlar. Hemen yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere birçok sitenin kod oranını arttırmamak için yapmadığı 2 yana yaslama özelliğini kullanmaktadır. Böylece görünüme +1 katar.

3.) Reklam çöplüğü değildir ;

Site birçok bloğun aksine reklamlardan arındırılmışdır. Sitede hiçbir google adsense veya başka bir sponsorun reklamlarını göremezsiniz. Sadece bu sektörden olanlar için banner reklam bölümü bulunmakta buda ziyaretçileri rahatsız edecek derecede değildir.

4.) Düzenli kategoriler ;

Picardes.Com - Düzenli Kategorileme

Kategori içerikleri düzenli olarak ve özverili bir şekilde girilmiştir. Sitenin kategorilerinde örneğin a kategorisinde b kategorisinin içeriğini bulmanız çok zor. Örnek olarak E-Ticaret kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

5.) Hit getirecek değil ziyaretçi uyumlu başlıklar ;

Bunu çoğu zaman bende yapmıyorum. Genellikle biz webmasterlar ziyaretçiden çok hit çekmeye odaklanmış bulunmaktayız. Yazı başlıklarını hit getirecek şekilde atmaya özen gösteriyoruz ama bu site onlardan değil.

Daha sayılacak çok madde bulunmakta fakat bu kadarı bile bir siteyi takip etmek için yeterli olduğunu düşünüyorum. Araya o kadar yazı girdi site adresini tekrar hatırlatalım takip etmek isteyenler için http://picardes.com ‘u tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın