Özelleştirmeye karşı olanlara soruyorum !

Şimdi burdan yapılan her özelleştirmede AKP ülkeyi satıyor diye yaygara yapan siyaset ‘in ” S ” ‘sini bile bilmeyen arkadaşlara sesleniyorum.

Öncelikle yazdıklarımı okuyun sonra hertürlü sizlerle tartışacağım bu konu hakkında.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, ben özelleştirmeden yana değilim. Fakat öyle kurum ve kuruluşlar varki herşeyi zarar bu kuruluşların özelleştirilmesinden yanayım.

Şimdi zaten bu özelleştirmelere karşı çıkanların çoğu a-sosyal ve dışarıyla bağlantısı kesilmiş kişiler. Sabahtan akşama kadar ya bilgisayarın başında oturuyorlar yada başka şeylerle meşguller.

Çıkıp görseler örnek olarak SGK ‘yı veriyorum. SGK bir Devlet kurumu ve özelleştirilmemiş durumda bilmiyorum hiç işiniz olduda gittiniz mi ?

Ben gittim işim gereği günüm hep SGK, Ticaret Odası, Sanayi Odası gibi kuruluşlarda geçiyor. SGK ‘ya gidiyorsunuz ve firmanızın çalışan işçi sayısını onaylı olarak almak istiyorsunuz.

Danışmaya soruyorsunuz bunu nereden nasıl alabilirim ?

Diyor 1.kata çık orda yaparlar. 1.Kata çıkarsınız. Ordan 4.kata gönderirler. Oraya çıkarsınız 2.kata gönderirler. Büronun birine girersiniz adam bilgisaayarda oyun oynuyor. ” Müsaitmisiniz birşey soracaktım ” dersiniz müsaite benziyormuyum der. Ya Sabır diyip başkasına sorarsınız karşı büroya yollar. Ordada herkez kendi aleminde takılır ve 5 dakikalarını almayacakları iş için ertesi gün akşam üzerine gel derler.

Ertesi gün olur gidersin. Beklersin evrağın hazırlansın 2 saatte hazırlanır bu seferde imzalatacak müdür & müdür yardımcısı bulamazsın. Ya izinlidir dışarıya çıkmıştır yada kapısını kitlemiş içeride takılıyordur.

Şimdi Adana ‘da olanlar bilir çarşının ortasında kocaman SGK Binası var ve bu binada 1.000-2.000 belkide daha fazla çalışan daha doğrusu çalışıyormuş gibi görünen memur var. Akşama kadar elektrik,su, internet kullanıyorlar ve doğru düzgün bir işe yaramıyorlar. Bu binada hadi 1.500 tane memur var diyelim ve elektrik,su gibi şeyleri es geçip sadece maaşlarını hesaplayalım.

Daha yüksekleri elbette var ama ben 800 TL ‘den hesaplamak istiyorum.

800×1.500 = 1.200.000 TL Şimdi Devlet bu kurumu özelleştirse bize ne gibi katkısı olur onuda anlatalım.

Alan şahsın veya firmanın altına geçen personel gün boyu işten kaytarmak yerine başlarına katılan amirler sayesinde vatandaşa hizmet verebilir duruma gelir. Vatandaşın SGK çilesi biter.

Bu durumda Devlet kârlı çıkıyor fakat iktidar düşmanları sosyal medya ‘dan kahve köşelerine kadar AKP ülkeyi satıyor diye yaygara çıkartmaktadır.

Yaptığımız yapacağımız birşeyi biraz düşünelim başka hiçbirşey istemiyorum. Verdiğim sadece 1 örnektir ve bu örnekler sınırlandırılamaz. Çok sayıda örneğini size çıkartabilirim.

Comments
  1. Basın-İş Sendikası |
  2. FKF |
  3. R.Bülend Kırmacı |

Bir Cevap Yazın