Okullardaki tehlike; haşereler

Okullardaki tehlike; haşerelerHer anne ve baba okul yaşına gelen çocuğunu okula gönderirken onun orada güvende olduğunu bilmek ister. Okul ortamının kalabalık olmasından dolayı özellikle de tuvaletler ve yemekhane temizlik ve hijyen koşullarından hep şüphe ettiğimiz yerlerdir.

Temizliğinin iyi sağlanamaması ve fiziksel koşulları gereği okullar pek çok haşere için yaşaması ve çoğalması için en uygun ortamlardır. Sınıfta, tuvaletlerde, kantinde ya da yemekhanede karşılaştıklarında çocuklarda korku ve paniğe sebep olmaları dışında aynı zamanda pek çok hastalığın da taşıyıcısı olmaları bakımından tehlikeli varlıklardır.

Çocuklarımızın sağlığı açısından okullarda haşerelerle mücadele kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Böcek ilaçlaması konusunda çevre ve halk sağlığını da gözeten, Bayer Koruma Programına üye firmalardan biri olan Tekniktürk, uyguladığı yöntemler ve profesyonel ekibi ile en etkili çözümü sağlayacaktır. Hem evlere hem de kurumlara böcek ilaçlama hizmeti veren firma aynı zamanda canlı yakalama hizmeti de vermektedir.

Bir Cevap Yazın