Nevresim Takımları

Nevresim Takımları

Yatak odaları, yeni güne güzel ve zinde başlamanın anahtarıdır. Huzurlu ve sakin bir gece uykusu ile, yeni başlayan güne zinde ve dinamik bir merhaba demenin ilk adımı atılmış olur. Bunun devam eden güne ne kadar çok faydası olduğunu, neredeyse herkes tecrübe etmiştir.

Bu nedenle yatak odalarının tasarımı ve yattığınız yatağın konforu çok önem kazanmaktadır.

Yatak odalarının dizaynında, mimari açıdan sabah güneşini alabilen, mümkün olduğunca geniş ve ferah bir oda olmasının etkisi çok etkili bir iyileştirme sağlamaktadır.

İyi ve mümkünse duvardan yapılan ışıklandırma, yatağın yerleşimi, yatağın altının boş olması, kapıdan girildiğinde karşılamaması, metal aksesuarlar ve aynaların, her türlü bitkinin yatak odasından çıkartılması gibi, son dönemlerin önem kazanan moda felsefesi Feng Shui kurallarını da incelemenizde fayda var.

Uzmanlar bu tür tedbirlerin birçoğunun, iyi bir uykuda etkili olduğunu inkâr etmiyorlar. Bunların yanında yatak odasının duvar renklerinin doğru seçilmesi de oldukça önemlidir.

Yatak odası duvarlarında en çok mavi tonları ve beyaz tercih edilmekle birlikte, yeşil ve fuşya da oldukça iyi sonuçlar verebilecektir. Genelde pastel ve yumuşak tonlar, iyi bir ışıklandırma ile birlikte, uykuya dalmada ve uyku öncesi rahatlamada oldukça iyi sonuçlar verebilmektedir. Bunun yanında sarı, kırmızı gibi enerjik ve siyah gibi renkler, mümkün olduğunca yatak odasına sokulmamalıdır. Tabi amaç iyi bir uyku ise…

İyi ve huzurlu bir uyku için bunların ve birçok faktörün yanında, yatağın kalitesi ve görselliği de göz ardı edilmemesi gereken çok önemli noktalardır. Ergonomik ve vücut yapınıza özel seçilecek bir yatak, visco yastıkların önemi herkesin malumu.

Fakat iyi ve huzurlu bir uyku için, göz zevkinize de hitap edecek nevresim takımı, yatak örtüsü, çarşaf gibi yatak odası tekstili ürünlerinin seçimlerinin de göz ardı edilmemesi gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Yatak odası tekstili ürünlerinde görsellik kadar kullanılan malzemenin ve kalitesinin de önemli olduğunu unutmamanız çok önemli.

Zevkinize uygun tasarımlarda ve renklerde, tercihinize ve rahatlığınıza uygun malzemelerle imal edilmiş birçok çeşit için sitemizi ziyaret edebilirsiniz

Bir Cevap Yazın