Mevsimlere Göre Kol Saati Tavsiyeleri

Mevsimlere Göre Kol Saati TavsiyeleriKimimiz yazı severiz kimimiz de kışı. Belki de bazılarımız nefret eder ikisinden de. O zaman ya sonbaharcıyız yada ilkbaharcıyızdır. Malüm dört mevsim var. J Yazları şöyle güzel bir havuz keyfi… Sonbahar zamanı geldiğinde, nerde bir müze, nerde bir galeri koştur yetişebilirsen. İlkbahar gelince de at kendini sokaklara.  Şimdi de önümüz kış. Ya evlerde yada sıklım tıkış alışveriş merkezlerinde dön dur.  Her mevsimin tadı farklı kuşkusuz.  Ne olursa olsun hepsini yaşamak güzel.

Mevsimler değiştikçe sevimli bir hengamenin içine düşeriz.  “Ah kışlıklar, vah yazlıklar.” Derken başlar paldır küldür yapılan alışverişler. İşte tamda burda geliyoruz bu yazının konusuna. Konumuz başlıktan da analaşılacağı üzere kışın ne tür kol saatleri takmak veya almak daha doğru olur. İşin erbabından aldığım önerileri sizele paylaşacağım.

Konu saat olunca yazla kış arasındaki en büyük farkta terleme problemi olarak karşımıza çıkıyor. Mühtemelen hepiniz ne alaka diyordur.  Başına gelenler bilir. Yazın deri kordonlu  saatler kullanırken, sıcağında etkisiyle kordon bileğimizi terletir ve kıpkırmız olur bileğimiz. Birde kaşınır ki tatlı tatlı, sorma gitsin. İşte bu durum terdendir. Bu durumdan dolayı yazın silikon ve dokuma kordonlu saatler seçmek daha doğru olur.  Saatleri deri kordonlar kadar şık göstermeseler de silikon kordonlar  antibakteriel oldukları için dokuma kordonlar ise hava sirkulasyonuna izin verdiği için yazın daha kullanışlı olurlar. Bileklerimizde de kaşıntı ve kızarıklık yapmazlar.
Kışın da durumum tam tersi olduğu anlaşılmıştır heralde. J Kışında özellikle deri ve metal  kordonlu saat modelleri seçmek, kışın mevsimine özgü kat kat giyinmeye daha uygun olacaktır. Ayrıca deri ve metal kordonlar giyim tarzınız ne olursa olsun saatinizin, kıyafetinizle daha uyumlu olmasını sağlar. Çünkü saati klasikleştirir.

Son olarak tarzlarını ve kalitesini beğendiğim  bir kaç marka önereyim.  Diesel saat , Emporio Armani Saat , Guess saatlere bir bakın derim. Beğeneceğiniz bir çok saat modeline sahipler.

Bir Cevap Yazın