Metin2 Karakter Sınıfları

Metin2 Karakter Sınıfları

1996 yılında, Gameforge 4D GmbH şirketi tarafından satın alınan, çok oyunculu online rol yapma oyunu tarzında bir oyundur. Dünya çapında 50.000.000’dan fazla kullanıcıya sahip olan metin2 pvp serverler , online rpg oyunlar (MMORPG) arasında oldukça popüler bir yere sahiptir. Neredeyse tüm online rpg oyunlarda bazı karakter sınıfları bulunmaktadır. metin2 pvp’de olan karakter sınıfları da, savaşçı, ninja, şaman ve sura olarak çeşitlendirilmiştir.

Savaşçı karakter, daha çok fiziksel hasar vermeye yönelik bir karakter sınıfıdır. Çift elli silah kullanarak ağır hasar verebildiği gibi tek elli silah ve kalkan kullanarak fiziksel hasar almayı minimuma indirebilmektedir. Ağır zırhları sayesinde, hasar almaları diğer karakter sınıflarına göre çok daha azdır. Ninjaları suikastçi olarak sınıflandırabiliriz. Sessiz ve hızlı hareket edebilme amaçlı hafif zırh kuşanmışlardır. Daha çok küçük silahlar (hançer, tek elli kılıç) ve yay kullanımında ustalaşmışlardır. Şamanlar ise akıl gücünü üstün kılarak mistik saldırılar veya iyileştirme büyüleri uygularlar. Daha çok destek karakter olarak anılmaktadır. Sura, büyüyü hasar vermek için kullanan karakterdir. Yakın dövüş karakterlerine karşı çok etkilidirler. Şamanların aksine, şeytani büyü kullanarak kana susamışlıklarını ortaya çıkarırlar.

pvp serverler, son zamanların en çok oynanan devasa rpg oyunlarından biridir. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan bu oyun, oldukça keyifli ve heyecan vericidir.

Bir Cevap Yazın