Mahmut TUNCEL ‘in TÜRKİYE ‘ye katkıları !

Türkiye ‘nin gündemine bomba gibi düşen. Yaptığı herşeyin eleştrildiği ve hakkında suçlamalar olan Mahmut TUNCEL ‘in Türkiye ‘ye katkıları !

Yılların sanayicisi olan Mahmut TUNCEL şirketlerini ailesine bırakmış ve onursal başkanlığını yapmaktadır. Gündemde sponsorlukları ve sosyal sorumluluk projeleriyle duyulan firmalardan Koneks Boya (Coonex Paint) ve Riga Boya ‘nın onursal başkanlığını yönetmektedir.

Peki bu firmalar neler yaptı. Neden bu kadar çok dikkat çekti ve neden çekilemiyor.


1.) Firmaları bugüne kadar toplam 25.943.166,40 $ ihracaat yapıp Türkiye Cumhuriyeti’ne bu parayı kazandırmıştır. Durumu olmayan öğrencileri okutmuş ve okulunu tamamlayanları kendi kimya departmanında işe almıştır. Bu kimya mühendisleriyle ses geçirmeyen boya gibi birçok yenilikler getirmiş ve ülkesine kazandırmıştır.

2.)Firmaları bünyesinde yaklaşık 120 kişiye iş imkanı sunmuştur.

3.) Kazandığı paraları bir kenara ayırıp biriktirmek yerine borca gömülmüş Adana takımları başta olmak üzere birçok takıma sponsor olmuştur. Bunun karşığında hacizlerden kurtulan Adana Demir Spor ‘un taraftarları ağza alınmayacak kelimeleri sağda solda milletin dolduruşuyla telafuz etmektedir.

4.) Ülkesinin insanı bilinçlensin diyerekten başta çocuklara yönelik bir sosyal sorumluluk projesi düzenlemiş çocuklara ” Polise Taş Atma Tiyatro İzle ” adı altında tiyatro gösterileri vs. hazırlayıp tepki görmüştür.


(Polis Memuru ‘nun ” Polise Taş Atma Tiyatro İzle ) Etkinliğinden dolayı tebrik edişi.)

5.) Sadece sponsorluklarla servetini paylaşmakla yetinmeyen Mahmut TUNCEL Engelli çocuklar içinde tiyatro gösterisi sunup tekerlekli sandalye bağışlarında ve çeşitli yardımlarda bulunmuştur.

6.) Tabiki yaşlıları unutmadı ve onları huzurevinde yanlız bırakmadı. Huzurevinin ihtiyaçlarını karşılayıp yaşlılar için eğlence düzenledi.

7.) İnsandan başka kaynağı olmayan kan bağışlarının düşüşü nedeniyle Kan Bağışı etkinliği düzenledi ve Rekorları zorladı.

8.) Sadece bunlarla kalmayıp vatandaşın ve çalışanlarının sağlığını düşünen Mahmut TUNCEL Sigarayı bırakan personellerine 1 maaş ikramiye, sigarayı bırakan vatandaşa ise boya hediye etmişti.

Yaptığı 25.943.166,40 USD $ ihracaatıyla ekonomiye can veren ve cimri olmayıp servetini paylaşan işadamı Mahmut TUNCEL şimdi eleştiriliyor ve hakkında asılsız iddalar atılıyor. Zamanında sponsor ol diyen gazetecilere sponsor olmadığı için şimdi hakkında çeşitli iftiralar atılmaktadır.

Ben konuyla ilgili düşüncelerimi yazdım. Sizde konu altından varsa düşünceniz yazabilirsiniz.

Comments
  1. BHR |
  2. mahmut eşitmez |
  3. samet |
  4. Hikmet |

Bir Cevap Yazın