Küçükçekmecede Kentsel Dönüşüm

kentsel dönüşüm

Pek çok kentsel dönüşüm projesini sırayla başlatan ve geliştiren Küçükçekmece belediyesi, kentsel dönüşüm konusunda en büyük çalışmaları yapan belediyelerin başında geliyor. Belediyenin çalışmaları, oldukça etkin bir şekilde hizmet sunar iken, kişisel çalışmaların da ardı arkası kesilmiyor. Pek çok projeye ön ayak olan belediye çalışanları ve belediye başkanı, insanların rahat ve konforlu bir şekilde yaşamaları için birbirinden estetik projeler üretir iken, Marmara denizi ile göl alasında kalan kısma özel bir yapısal adanın da projeler dahilinde olduğu gözleniyor. Kişisel çalışmaların da etkin bir şekilde rol alması, Dubai’de yer alan Palmiye Adasına benzer bir adayı bu bölgeye yapılacak şekilde tetiklenmesinin önünü açıyor adeta. Marmara denizi ve göl arasında yapılan çalışmaların sürekli olarak farklı projeler ile desteklenmesine olanak sağlayan Küçükçekmece belediyesi, küresel anlamda da oldukça katılımcıya sahip kurulları bir araya getiriyor ve kentsel dönüşüme vermiş olduğu önemi sürekli gözler önüne seriyor.

İlçede yer alan iç kumsal bölgesi, kentsel dönüşüm kapsamında pek çok projeye dahil edilecek gibi görünüyor. Bu projelerin başında gelen marina, oteller, lüks villalar ve benzeri yapılar, bölgenin kültürel ve turistik açıdan da zenginlemesini sağlayacak derecede etkin.

Toplamda 5 milyar dolarlık bir bütçe ile hareket edeceklerini açıklayan Küçükçekmece belediye başkanı Aziz Yeniay, Dubai bölgesinde yer alan yapıların altını çizerek, yeni projelerinde bu tarz binaların olduğunu ve bu binaların da kentsel dönüşüm dahilinde şekil alacağını anlatıyor. Bu sayede daha da etkili bir yapı mimarisi oluşmuş olacağı için, insanların da isteklerine çözüm üretilmiş olacak. Projeler hazırlanmış ve Çevre ve Şehircilik bakanlığına gönderilmiş. Bakanlığın onay vermiş olduğu projeler, halkın da oylamasına sunulacağı için etkin bir karar olacak. Keza insanlar ne tür yapıların ve şekillerin oluşacağı konusunda etkili kararlar verebileceği için, Küçükçekmece belediyesi bu konuda oldukça şanslı çalışmalar yapıyor.

Kentsel Dönüşümün %30’unu Belediye Organize Edecek

Belediyenin dönüşüm bütçesine para koyması gündemde iken, Küçükçekmece belediye başkanının yapmış olduğu konuşmalar da bunu destekleyecek niteliklerde. Kişisel çalışmaların daha da hızlı bir şekilde gelişmesi adına en etkin yapısal projeler ve kentsel dönüşüm kredisi, dönüşüm kapsamında karşınızda olacak!

Comments
  1. nb |
  2. aass |
  3. aassaas |
  4. aassaas |
  5. Musa |

Bir Cevap Yazın