Koneks Boya ile Riga Boya Adana Demirsporun Sponsoru Oldu !

Türkiye ‘nin önde gelen boya firmalarından olan Koneks Boya ile Riga Boya Adana ‘nın gururu Adana Demirspor‘a sponsor oldu.

Maçlarda Adana Demirspor ‘luların takımlarını desteklemeleri için 5 adet otobüs tahsis etmiş bulunmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde de gündemde kalmayı başaran Koneks Boya ‘nın haberlerini şöyle bir hatırlayalım ;

Adanalı Koneks Boya ‘nın Gözü Türkiye Liderliğinde !

Adanalı boya şirketi Coonex (Koneks Boya ), bu yıl %50 oranında büyüyecek. Şirket, Türkiye liginde de zirveye oynamayı planlıyor.

TÜRKİYE ekonomisindeki gelişme, şirketlerin büyüme hedeflerini yukarıya çekti.

Kentsel dönüşüm ve Mütekabiliyet yasalarıyla inşaat sekrönde yaşanacak canlılık nedeniyle inşaat ve sanayi boyaları üreten Coonex Boya da bu yıl büyüme hedefini yüzde 50’ye çekti.

Yaptığı yatırımlarla kapasitesini artıran Coonex Boya, bu sayede Adana’nın da boya sektöründe söz sahibi olmasını sağladı.

Koneks Boya Genel Müdürü Muhammet Tuncel, yaptıkları fabrika, makine ve teknoloji yatırımlarıyla iç ve dış pazardan pay aldıklarını, boya ve alt malzemeleri konusunda ‘Koneks’ markası ile pazarda önemli yer edindiklerini vurguladı.

Görevi şirketin Onursal Başkanı olan babası Mahmut Tuncel’den devralan Muhammed Tuncel, şirket olarak dünyada yükselen ekonomi olan Türkiye’nin markası olma yolunda ilerlediklerini belirtti.

Sektörde yabancı şirketler birinci

Türkiye’nin yükselen markalarının başında gelmek için gerek yatırım gerekse emek anlamında yüksek efor sarf ettiklerini belirten Tuncel, kendi ürün portföylerini kapsayan Türk firmalarının yetersiz kaldıklarını ve bundan dolayı boya sektöründe genellikle yabancı ülke firmalarının zirvede olduğunu kaydetti.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 8 bin metrekare kapalı alanda 30 bin ton/yıl kapasiteyle faaliyet gösterdiklerini ve Türkiye’nin büyüyen ekonomisine ve istihdama katkıda bulunduklarına dikkat çeken Onursal Başkan Muhammet Tuncel “2012 yılında hedefimiz, üretimimizi yüzde elli artırmak” diye konuştu.

Mahmut Tuncel, geçtiğimiz günlerde Adana Girişimci İş Adamları Derneği’nin (AGİD) düzenlediği organizasyonda Sanayi Bakanı Bakanı Nihat Ergün’den Adana’da ‘İhracatın En İyileri’ kategorisinde başarı plaketi aldı.

SİGARAYI BIRAKAN İŞÇİSİNE 1 MAAŞ İKRAMİYE

Mahmut Tuncel ticari çalışmalarının yanı sıra fabrikasında çalışanlarına yönelik sigarayı bırakma kampanyası başlattı. Sigarayı bırakan çalışanına bir maaş ikramiye vereceğini söyleyen Tuncel, bayilerinin evlerini boyayacağını belirtti.

Yukarıdaki stargazete.com ‘un haberinden sadece bir alıntıdır.

Bir Adanalı olarak böyle hayırsever yöneticileri olan firmaların artmasını istiyoruz.

Koneks Boya ve Riga Boya ‘ya başarılarının devamını diliyoruz.

Comments
  1. Gökhan |
  2. Metehan Badraslıoğlu |

Bir Cevap Yazın