Kısa ve Özet Bilgi Sitesi

Blogİnternette araştırma yaparken birçok bilgi sitesine rastlanılabiliyor fakat bunlardan sadece bazıları kısa bilgi içeriyor. Birçok internet sitesi kısa bilgi ve özet bilgi adı altında içi boş bir şekilde doldurulmuş makalelere yer veriyor.

Daha çok eğitim yazıları içeren bu site içi boş doldurulmuş makaleler yerine gerçekten kısaca bilgi veren bir sitedir. Sitenin içerisinde Tarih, Edebiyat, Coğrafya gibi derslerin konuları bulunmaktadır.

Bu konular kısa, net ve özetlenmiş bir şekilde verilmiştir. Siteyi ziyaret edip içeriğine bakabilirsiniz. Site içeriği ile ilgili biraz daha ayrıntıya inersek, tarih dersinden osmanlı devletine, ilk türk devletlerine, türk islam devletlerine ait içeriklerin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Tarih, Coğrafya, Edebiyat hatta Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili kısa, net ve özet bilgi arıyorsanız bu sitede dolaşabilirsiniz. Öte yandan Edebiyat dersinin dönemleri çok iyi bir şekilde özetlenmiş ve net olarak kısaca bilgi verilmiş. Ders çalışmak isteyen öğrencilerin bu siteye girip bu yazılara bakmasında oldukça fazla fayda olacağını düşünüyorum. Tanzimat dönemi gibi bir dönemin ne kadar iyi özetlendiğini siteye göz attığınızda kendinizde göreceksiniz.

Ayrıca internet üzerinden ders için gerekli olan bir  edebiyat yazarlarıyla ilgili araştırma yaparken genelde gereksiz birçok bilgiyle karşılaşırsınız. Bu sitede içi boş ve gereksiz birçok bilgiyle karşılaşmak yerine sadece ders için araştırdığınız edebiyat yazarıyla ilgili yazıların ne kadar kısa, net ve özet bir şekilde verildiğini göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın