Kayıp İlanı

Kayıp İlanı Verme

Hayatımızın bir çok bölümünde yanımızda bulundurmamız gereken bazı değerli kağıt parçalarını kaybedersek önce gerekli mercilere haber verip sonrasında ise bir gazete ilan servisi aracılığı ile kayıp ilanı veririz.

Belge, evrak, sürücü belgesi, ehliyet evrakları, kredi kartı, bankamatik kartı, nüfus belgesi, evlilik cüzdanı, ikametgah belgesi, tapu belgesi, arsanıza ait evraklar, src sürücü belgeleri, size ait olan kişisel belge veya evraklarınızın kayıp olması ya da çalınması durumunda yapılması gereken ilk şey gerekli güvenlik birimlerine ulaşarak durum bildirisi yapmaktır.

Güvenlik birimlerine gereken bilgiler verildikten sonra kaybolan veya çalınan belgelere kısa sürede ulaşmak adına gazete kayıp ilanı vermeniz önemle tavsiye edilir. Tabi bazı evraklar için tavsiye değilde zaruri olarak kayıp ilanı vermek gerektiğini biliyoruz.

Kaybolan belgelerin başına gelebilecek en ufak bir sorumluluktan muaf tutulmak adına gazeteye vereceğiniz kayıp ilanı sayesinde haberiniz olmadan işlenen suçtan ya da yapılan her türlü olumsuzluktan muaf kalmak için almış olduğunuz bir tedbirdir.

Comments
  1. UğurGenis |
  2. âlâ |
  3. T.C ♣AyyaşFen(Er)Li♠ |

Bir Cevap Yazın