Karadeniz ve Güneydoğu Gezi Turları

Karadeniz ve Güneydoğu Gezi Turları

Türkiye’nin farklı bölgelerine ve önemli yerlerine gerçekleştirilen gezilerle görmediğiniz yerleri görebilirsiniz. Üstelik çok fazla ücret ödemeden bu gezilere katılabilir ve vaktinizi çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. Türkiye’de dönem dönem yapılan bu geziler sayesinde insanlar farklı kültürleri de daha yakından görme fırsatı buluyor. Kültür Turları adı verilen bu turlar sayesinde Türkiye’nin dört bir yanını gezmek mümkün. Bu gezi organizasyonları birçok firma tarafından yapılmaktadır. Size düşen görev ise firmaları iyice araştırıp seyahat edeceğiniz araçtan, firmanın size sunduğu fiyat aralıklarına kadar her şeyi derin ve detaylı bir şekilde incelemek olmaktadır. Bu sayede sizin için en uygun firmayla anlaşarak Türkiye’de gezmek istediğiniz önemli yerleri, bölgeleri ve şehirleri rahatlıkla gezebilirsiniz.

Türkiye’de gerçekleştirilen gezi turları ile Karadeniz Bölgesi de baştan aşağıya gezilmektedir. Karadeniz Turları adı altında gerçekleştirilen bu geziler sayesinde insanlar Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini, tarihi yerlerini ve önemli yapılarını yakında görme fırsatı bulacaksınız. Üstelik Karadeniz gezilerini kendiniz için en uygun vakitte de yapabileceksiniz. İster bir günlüğüne, isterseniz de haftasonuna özel olarak bu bölgeyi gezi turları aracılığıyla gezebileceksiniz. Karadeniz sahil kesimi, Sümela Manastırı, Karagöl, Boztepe, Abant Gölü, Trabzon Ayasofya Müzesi, Trabzon Atatürk Köşkü, Uzun Göl, Yedigöller Milli Parkı, İnceburun Feneri, Ayder Yaylası, Amasra Müzesi, Kent Tarihi Müzesi, Balatlar Kilisesi, Kartalkaya, Ilgaz Dağı Milli Parkı, Kuş Cenneti, İşhan Kilisesi gibi önemli merkezler ve yerler Karadeniz Bölgesi’nde gezilip görülmesi gereken önemli yerler arasındadır. Bunların yanı sıra yine Karadeniz’de gezilip görülmesi gereken birçok kilise, cami, katedral, tarihi yapı, müze, park alanı ve göl bulunuyor. Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini ve tarihi kalıntılarını bu geziler sayesinde yakından görebilirsiniz. Bu sayede hem yeni yerler görmüş olursunuz, hem de kültürel seviyenizi genişletmiş olursunuz.

Gap Turları adı altında düzenlenen gezilerle Türkiye’nin bir başka güzel ve özel bölgesi olan Güneydoğu Anadolu’ya dönem dönem geziler yapılmaktadır. Mardin Kalesi, Balıklı Göl, Urfa Kalesi, Fırat Nehri, Adıyaman Ulu Cami, Perre Antik Kenti, Adıyaman Yeni Kale gibi önemli yerleri bu gezi turları aracılığıyla yakından görebilirsiniz.

Comments
  1. Animeci |
  2. Animeci |

Bir Cevap Yazın