Kanada Göçmenlik

Kanada göçmenlik pasaport

Birleşmiş Milletler’in çeşitli, ekonomik ve sosyal kriterlere göre yaptığı çalışma da Kanada her yıl dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında seçiliyor. Dünyanın dörtbir köşesinden binlerce kişinin Kanada Göçmenlik programı aracılığı yerleştiği Kanada farklı kültürden insanlarla uyum içinde yaşayan güzel bir ülke olmanın gururunu taşıyor.

Kanada göçmenlik programı uzun yıllardır uygulanmakta. Özellik Nitelikli Göçmenlik programı birçok meslek dalından yetişmiş işgücünü Kanada’ya çekmeyi hedefliyor. Bu alanda profesyonel danışmanlık hizmeti almak isterseniz Yeni Bir Hayat yurtdışı yaşam merkezini öneririm. Şirket sadece Kanada değil, İngiltere ve Amerika başta olmak üzere farklı ülkelerin göçmenlik programlarında da Türkiye’nin en uzman kuruluşu.

Yeni Bir Hayat’ın verdiği bilgilere göre Kanada göçmenlik bakanlığı her yıl çeşitli meslek grupları açıklıyor. Sadece bu meslek dallarında üniversite eğitimi almış olan kişiler göçmenlik için başvuruda bulunabiliyor.

  • Aranılan diğer kriter de bu meslek dallarında belirli bir iş tecrübesine sahip olmak. Yani yeni üniversiteden mezunsanız Nitelikli Göçmenlik programı çerçevesinde başvuru yapamıyorsunuz. Ancak Yeni Bir Hayat’ın verdiği bilgiye göre daha farklı göçmenlik programlarından birisine uygun olabilirsiniz. Bunun için şirket yetkilileri ile iletişime geçmeniz en doğrusu.
  • Ayrıca çok iyi düzeyde İngilizce veya Fransızca bilgisine sahip olmanız gerekiyor. İngilizce düzeyinizin IELTS sınavından en az 6 alacak kadar iyi olması gerekiyor

Tüm bu kriterleri yerine getiriyorsunuz siz de Kanada göçmenlik programı ile Kanada’ya yerleşmek için başvuru yapabilirsiniz.

Şayet Nitelikli göçmenlik programı aracılığı ile başvuru yapamıyorsanız hemen ümitsizliğe kapılmayın. Zira Kanada’ya birçok farklı yoldan yerleşmek mümkün. Bunlardan en yaygın olanı yurtdışı eğitim aracılığı ile. Kanada’da özellikle bir yıl ve üzeri bir sertifika programına kayıt olursanız eğitiminiz sonunda sizin de Kanada’ya yerleşme şansınız oluyor. Zira eğitiminizin süreniz sonunda Kanada size genel bir çalışma izni veriyor. Örneğin 2 yıllık bir sertifika programını bitirdiyseniz çalışma izninizin süresi 3 yıl oluyor. Bu süre zarfında dilediğiniz işyerinde çalışabilirsiniz. Şayet eğitim alanınızla ilgili bir işte çalışırsanız 1. yılın sonunda Kanada’da daimi kalış hakkı için göçmenlik başvurusu yapabiliyorsunuz.

Başvurunuzda Yeni Bir Hayat gibi profesyonel ve güvenilir bir kurumdan destek almanız önemli. Zira kurallar her yıl değişiyor ve başvuru dosyanızda yapacağınız küçük bir hata olumsuz cevap almanıza sebep olabilir.

Comments
  1. Serhat S. |
  2. cem |

Bir Cevap Yazın