iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr

Kısa süre önce başlayan iyinet tarafından 2012 yılına özel seo yarışması kelimesi olarak*llhtnbşklhyktr dikkat çekiyor. Bu yarışmaya ben katılmıyorum ancak seo bilgisine güvendiğim ve son zamanlarda webmasterlar arasında kendini projeleri ile tanıtan ve adım adım seo uzmanı olma yolunda ilerleyen bir arkadaşımız katıldı.*

Sitemi ziyaret eden bir çok kişi bu yazdığım başlığa anlam verememiş olabilir. Konumuz*iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr olmasını açıklamak istiyorum. Çünkü bir çok ziyaretçisi bulunan sitemin webmaster olmayan kişilerce ziyaret edildiğini düşünürsek bu açıklamayı yapmak gerekiyor. Seo ingilizce ”search engine optimization” kelimesinin baş harfleridir.*Arama motoru optimizasyonu türkçesidir. Şimdi kelimeden anlayacağınız gibi sitelerimizi google ve diğer arama motorlarına uygun hale getirerek onların gözüne girmek ve bu şekilde aranan kelimelerde ilk sıralarda yer alarak sitelerimize ziyaretçilerin girmesini sağlamaktır.*iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr cümlesi ise şuan da 100 kişiye yakın webmaster arkadaşların ödül kazanmak ve bilgilerini göstermek adına kapıştığı anahtar kelimedir. 30 *temmuz tarihinde son bulacak ve tam bitiş anında bu kelime aratılacak ve ilk 10 sırada yani ilk sayfada yer alan webmasterlara daha doğrusu seoculara ödül verilecektir.

Tabi bu süreç içerisinde tabir-i caiz ise kan terleyecekler. Her şey bir yana gerçekten hak eden kişi değil de hacklink yani hile yaparak üst sıralarda yer alacak olan kişilerin karaktersizliği bizleri üzmektedir. Umarız ki şuan yasak olmayan hacklink ileriki zamanlarda tespit edilen kişilerin elenmesini sağlar. Yasak olmayan dedim ancak bu adminin bir oyunu olabilir. Tespit edince kurallara ekler ve sizler*iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr sitenizi hacklink olarak başka sitelere *eklediğiniz için elendiniz der.

Comments
  1. News Up |

Bir Cevap Yazın