İşinizi Temiz Yapın Fişlenmeyin

Web & İnternetMerhaba arkadaşlar, bazı webmasterlara önerilerim olacak fakat bu önerilerim real yaşantımızda da karşımıza çıkacaktır.

Eğer bir iş yapılıyor ise bunun karşı taraf olarak nasıl karşılanacağını detaylı bir şekilde düşünülmesi gerektiğini öneriyorum.

Mesela bir şarkı sözleri sitesi açılmış, site şarkı sözlerinin içine gizli reklamlar v.s. saklıyor diyelim.

Siz arama sonuçlarında 1 defa bu sitenin sonucuna tıklarsınız. 2. defa karşımıza çıktığında bu site böyle yapıyordu diyip tıklamazsınız. En azından bu benim için böyledir.

Eğer  bir siteye girdiğimde aradığım bilgiyi bulamadıysam o siteye birdaha asla girmem. Arama sonuçlarında çıkan tek site o dahi olsa hiçbir güç beni o siteye sokamaz.

Real yaşantımızda da böyledir. Her zaman için işini iyi yapanlar akılda kalmsada işini kötü yapanlar mutlaka akılda kalır.

Mesela bir müzik dinleyeceğim zaman önce youtube ‘da aratırım. Bulamaz isem google ‘da aratırım şarkı ismini. Çünkü youtube ‘da çıkacak sonuç bellidir. Direk video üzerinden müziğimi dinleyeceğim. Ama google aramasında adam başlığa dinle yazıp sadece şarkı sözlerini yayınlayabilir.

Bu gibi durumlara karşı sizlere önerim işinizi kaliteli yapın çünkü ;

İşini kaliteli yapanlar akılda kalmaz ama işini kötü yapanlar asla unutulmaz.

Sözüde şimdi uydurdum ama olsun. Önerimi mutlaka dikkate alın derim.

Bir Cevap Yazın