İnternette Ürün Satışı Yapabileceğiniz Siteler

İnternette Ürün Satışı Yapabileceğiniz Siteler

İnternet ortamı bir servet, yeni iş fikirleri, yeni projeler vs. barındırsa da aynı zamanda birçok dolandırıcınında yuvası olmuş durumda. Bu nedenden ötürü hiçbir zaman ödemenizi almadan ürün göndermeyin. Bazı siteler dışında, bazı sitelerde güven problemi genellikle olmayabiliyor.

Sizler için sıfır veya 2.el ürün satışı yapabileceğiniz siteleri sıralayalım ;

1.) Gittigidiyor.Com : Bu sitede risk havuzu olduğundan ürünü almak isteyen öncelikle ödemesini siteye yapar, sonra siz ürünü gönderirsiniz ürün sağlam ve problemi yok ise ürünü aldım seçeneğine gidip paranızı hesabınıza yatırtır. Bildiğim kadarıyla satış başı komisyon kesilmektedir.

2.) Sahibinden.Com : Bu site tanınmış olduğundan ürünlerinizin insanlar tarafından görülüp satılması kolay olacaktır. Ya aynı şehirden elden alış-veriş yaparsınız yada önce ödemeyi alıp ürünü kargoya verirsiniz.

3.) Forum.Donanimhaber.com : Bu sitede 2.el kategorisinde satışınızı yapabilirsiniz. Bu site tanınmış bir sitedir ve elden satışlar yapılmaktadır. Eğer üyenin ticaret puanı yüksek ise önce ürünü gönderip sonra ödemesini alabilirsiniz.

4.) R10.NET : Üye olması çok zor bir webmaster forumudur. Bu forumda ticaret sayısı yüksek ve tanınmış kişilere gözünüz kapalı ürünü gönderebilirsiniz. Ürün gerçektende bahsettiğiniz ürün ise ödemenizi yapacaktır. Ödemenizi yapmadığı taktirde şikayet konusu açarak üyeyi siteden süresiz uzaklaştırabilirsiniz. Üye olmak çok zor olduğundan ve bu tip konularda ticaret puanları baz alındığından ticaretlerde dolandırıcılık oldukça azdır.


Sizlere tavsiyem normâl şartlarda önce ödeme alıp sonra ürünü göndermenizdir. Aksi taktirde dolandırılma ihtimaliniz vardır. İnternetteki Samsung Glaxy S4 150 TL gibi konulara sahip sitelere itimat etmeyiniz. Eğer edeceksenizde kapıda ödeme seçeneği isteyiniz. Kredi kartı kullanmayınız.

Comments
  1. Neşeli Beyin |
  2. Cnn Türk Manşet |
  3. Gençlik Otobüsü 5 |

Bir Cevap Yazın