Hurdanın Geri Dönüşümdeki Önemi

Geri DönüşümHurda fiyatları piyasası oldukça değişkenlik göstermektedir. Borsalarda değer kazanan hurdalar, çeşitlerine göre farklı fiyatlarda olabilir. Bu fiyat farklılığı hurdaların kalitesi ve içerisindeki alaşımların çeşitliğinden gelmektedir.  Gelişmiş dünya ülkelerinde geri dönüşüm ve hurda, büyük değer taşımaktadır. Bu kadar önemli olmasının nedeni, hammaddesine çok daha ucuz ve az işçilikle ulaşılmasıdır. Ülkeler bir ürün imalatı için ilk önce hammadde aramaya başlar. Hammadde kaynakları da yeraltında oldukça uzun bir yolculukta ve maliyette bulunur. Doğada serbest halde bulunamaz. Bu kadar maliyetli bir hammadde de işlendikten ve piyasaya sürüldükten sonra, topluma oldukça külfetli bir satış fiyatıyla karşımıza çıkar. Bu da ekonomiye zarar vermektedir. Ayrıca, bu hammaddeleri çıkarmak ve işlemek için, yüksek miktarda enerji harcanmalıdır. Bir ton kâğıt üretmek için, binlerce hektar ağacın kesilmesi de gerekir. Tabiki bu sefer de, doğa ve çevre zarar görür.  Hava kirlenir, toplum sağlığı tehlikeye düşer.

Tehlikeli atık olarak nitelendirilen atıklar doğaya aşırı bir zarar vermektedir. Tüm bu olası felaketlerin önüne geçmek ve ülke kaynaklarını etkin kullanmak için, kullanılmış ve atık hale gelen hurdaların toplanması ve bu malların hammaddelerinin çıkartılması konusunda üstün çalışmalar yapılmış, gerekli olan hammadde ihtiyacına kolaylıkla buradan temin edilmeye başlanmıştır. hurda fiyatları hammadde çıkarmaya oranla oldukça ekonomiktir. İşlenmesi ve şekillenmesi de çok daha az enerji gerektirir.

Emre Kablo Geri Dönüşüm  olarak Serbest piyasada değer gören hurda fiyatları, hurdanın cam, plastik, ,karton, nikel, çelik, paslanmaz gibi çeşitlerine göre farklılık gösterir. Güncel ve avantajlı hurda fiyatlarına ulaşmak için, firmamızla iletişime geçebilir, özel ödeme seçenekleri ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Hurdalarınızın söküm, parçalama gibi işlemlerini de gerçekleştiren firmamız, hurdalarınızı belirttiğiniz gün ve saatte, olduğu yerden aldırabilir, nakliye ve sevk işlemlerini yerine getirir. Ayrıca hurdalarınız için depolama ve muhafaza hizmeti de sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın