Hurda Demir Fiyatları

Hurda Fiyatları

Hurda Demir Fiyatları

Doğal kaynaklar tükenmeye yüz tutmuştur. Ülkeler, sahip olduğu doğal kaynakların devamlılığı ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için oldukça yoğun bir çabaya girmiştirler. İthalat ve ihracat sağlamak için sahip olunması gereken hammadde gereksinimlerine yoğun şekilde ihtiyaç duyulmaktadır. Sürekli tüketen toplum göz önüne alındığında, bu hammadde kaynaklarının da erimesi hiç de uzak değildir. Ülkeler hem çevreyi korumak, hem kıt kaynakların muhafaza edilerek koruma altına alınmak hemde yeni kaynaklar yaratmak için, geri dönüşüm sanayini devreye sokmuşlardır.

Ömrümü tamamlamış ve fonksiyonunu kaybetmiş olan malzemeleri işleyerek, ana hammadde açığını temin edip, yeni ürünlerin imalatında kullanılabilen hurda mallar, hurda demir fiyatları bakımından da oldukça ekonomiktir. Bir malı kaynağından çıkararak üretime sevk etmeyle, hurda malın yeniden işlenerek ürün imal etmek arasında yaklaşık %95lere varacak enerji tasarrufu sağlanmaktadır. İş gücü maliyetleri ve kaybolan kaynaklar da üzerine eklendiğinde, bu bedeller ülke ekonomilerine oldukça yüksek külfetler getirmektedir.

Geri dönüşüm sanayinin ilk ve en önemli basamağı olan hurdacı esnaflar, atıl durumda olan hurdaları toplayarak, alaşımlarına göre ayrıştırmaktadır. Çeşitlerine göre ayrılan alaşımlar demir, nikel, plastik, bronz, cam, kurşun, gümüş gibi hammadde özelliklerine göre özel tesislerde işlenmeye başlar ve hammaddesi ortaya çıkartılır.

Firmamız, tüm hurda niteliğindeki malzemeleri büyük bir dikkat ve özveri ile alım, satım ve depolama hizmeti sağlamaktadır. Deneyimli personellerimiz, günün her saati müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için özveri ile çalışmaktadır. Avantajlı hurda fiyatları ve cazip ödeme seçeneklerimizi öğrenmek için, sizleri firmamıza davet ediyoruz.

Bir Cevap Yazın