Hemoroid Tedavisinde Alınması Gereken En Önemli Önlemler Nelerdir?

hemoroid problemine sonHemoroit tedavisin de önemli olan kişinin bol sıvı almasıdır. Bir gün içersin de ortalama olarak 2 ile 2,5 litre arasında su tüketiminin olması gereklidir.

· Çoğunlukla beyaz ekmek tüketmek yerine buğday ekmeği tüketmelidir. Bunu yanın da kepekli ekmek, yulaf ekmeği, çavdar ekmeği ve tahıllı ekmek tercih edilmelidir. Bu sayede kişinin açısından posa alımı ile sindirim sisteminde büyük olumlu etki yapılabilmektedir.

. Basur tedavisin de kişi mutlaka beyaz un ile yapılan besinlerden uzak durmalıdır. Örnek vermek gerekir ise; pasta, keke, kurabiye tarzındaki bütün hamur işlerinden uzak durmalıdır. Özellikle tam buğday unundan yapılmış olan besinleri tüketmeye gayret göstermelidir. Çünkü tam buğday unu rafine edilen beyaz una göre daha fazla miktar da lif yani posa içermektedir.

· Doğal hemoroid tedavisi kişi mutlaka hafta da en az iki ya da üç defa kuru baklağil tüketmelidir. Mesela mercimek, kuru fasulye ve nohut yemelidir. Çünkü bu besinler kişi için çok iyi bir protein kaynağıdır ve bol miktarda da posa içermektedir.

· Basur tedavisindeki kişinin diyet listesin de özellikle bol miktar da sebze içermesi gereklidir. Genel olarak sindirim sisteminin sağlılık olarak çalışması için yeterli posanın vücuda alınması için ve aynı zamanda da kişinin kalp hastalıklarına ve kansere karşı da büyük koruyucu etkisi olmasıdır. Çoğunlukla posa içeriği yüksek olan besinler; ıspanak, enginar, brokoli, lahana, bamya, kereviz, bezelye, kabak ve fasulye olarak sayabiliriz. Basur tedavisindeki kişi eğer bu posalı yiyecekleri tüketir ise en büyük sorun kabızlık problemi ortadan kalkar. Eğer kişi gaz sorunu yaşıyor ise karnabahar, brokoli, lahana ya da Brüksel lahanası gaz sorununa neden olabilecek besinler kesinlikle tercih edilmemelidir.

· Hemoroit tedavisin de kişi eğer makarna, pilav ya da çorba çeşitleri pişirirken içersine kepek ve tam tahıl unu koyabilir ve sebzelerden de ilave edebilir. Bunları tedavi esnasındaki kişi rahatlıkla istediği uygularken bitkisel hemoroid tedavisi de kolaylıkla istediği gibi uygulayabilir.

Kaynak: www.hemoroidnasilgecer.net

Comments
  1. Kure.TV |

Bir Cevap Yazın