Fat-Block ve Obezite Tedavisi

Fat-Block ve Obezite TedavisiObezite: Vücuttaki yağ hücrelerinde depolanan doğal enerji rezervidir. Rezervlerin risk oluşturacak şekilde artması sonucu bir çok hastalığa ve sağlık sorununa sebep olur. Karakterize bir hastalıktır. Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan obezite anne karnında başlayarak ömrün sonuna kadar devam edebilir. Her insanın günlük enerjiye ihtiyacı vardır. Bu enerjiler duruma göre değişiebilir (Cinsiyet,Yaptığı iş ,Genetik,Fizyolojik). Bu enerjiler sağlıklı olmamız için dengede tutulması gereklidir. Cinsiyetlere göre vücut ağırlığının yağ dokusu oranı farklıdır. Erkeklerde %15-18 iken kadınlarda %20-25 dir. Yağ dokusu oranı kadınlarda %30 erkeklerde %25 in üstüne çıkması obeziteyi oluşturmaktadır.

Fat-Block: Yemeklerden alınan yağların sistematik dolaşıma karışmadan vücuttan atılmasını sağlayan captoglicolipid içerikli bir zayıflama ürünüdür. Avrupa’da obezite ile mücadele çalışmaları sırasında İtalyan bilim adamları tarafından geliştirilmiştir. Belçika’da Avrupa Standartları’na uygun olarak tüm klinik testleri yapılarak etkileri kanıtlanmış ve yan etkiler yönünden güvenli bulunmuştur. Türkiye ve Avrupa’nın birçok ülkesinde Sağlık Bakanlığı izinli ve reçetesiz olarak temin edilmektedir. Zayıflamak isteyen 18 yaş ve üzeri herkes tarafından kullanılabilmektedir.

 • Dünya Sağlık Örgütü Sıralamasına Göre (BMI)
  18.5 Altında Az Kilolu
  15.5-24.9 Normal Kilo
  25.0-29.9 Fazla Kilo
  30.0-39.9 Obez
  40.0’ın Üzeri ise morbid yani ciddi obez olarak belirlenmiştir

Obezitenin nedeni: Vücudumuzdaki yağların düzensiz oranda artmasına neden olan hormonlarla doğru olmayan beslenme alışkanlıkları ve genetik yatkınlıkla orantılı bir hastalıktır. Obezite tedavisi ilaç ya da ameliyatla yapılır. Mide balonu, mide bandı ve bay-pass ameliyat ile başvurulan yöntemlerdir. Obezitenin birçok tedavisi vardır .Mideye mide balonu veya mide bandı takılabilir. Bay-pass ameliyat ilede tedavi olabilir. En kolayıda Fat-Block tarzında ilaçların kullanılmasıdır. Fakat aşırı kilo fazlası olan kişiler zayıfladıklarında vücudun çeşitli bölgelerinde sarkmalar olmaması için düzenli olarak egzersizler de yapmalıdır.

SANTRAL OBEZİTE: Bel çevrelerinin Kadınlarda 88 Erkeklerde 120 cm den fazla olması yada Kalça çevresinin kadınlarda 0.85 erkeklerde 0.90 fazla olması kalp hastalığını tetikler.

OBEZİTEYE KATILIM ROLÜ: Obezitede şişman kişilerin çocuklarının şişman olması 2 veya 3 kat fazladır. Anne ve babanında şişman olması çocukları %80 şişman olur.Erişkin yaşta etkisini göstermeye başlar.

RİSK FAKTÖRLERİ: Anne Babanın herhangi birinin şişmam olması çocuğunun %40 oranında obez olma riski vardır.Her 2 si de normal kiloluysa %10 ordanında obez olma riski vardır.çocukların 3-10 yaş arası aşırı kilolu olan çocukların %50 si erişkin dönemde obez olma riski fazladır.

Çalışmalar sonucu katılım veya genetik faktörlerin %25-40 oranında şişmanlık olma oranında rol oynadığı rol gösterilmiştir. Obez çiftlerin çocuklarında obezite riski normale oranla 2-3 kat fazladır.

NEDEN OLDUĞU HASTALIKLAR VE YAŞAM SÜRESİNDEKİ KISALMASI:
Genellikler genç kişilerin ciddi azal olduğu ortaya çıkmıştır.Obez bir bireyin yaşamı 13 yıl azaldığı bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır.
1.Dolaşım sistemi: Kalp yetmezliği Kalp büyümesi Ritim bozukluğu gibi yüksek oranda ölümcül hastalıklar gösterir.
2.Endokrin sistem: Adet Düzensizliği ve Cinsiyet Hormon Düzeyinin Azalması.
3.Boşaltım sistemi: İdrar kaçırma ve Böbrek yetmezliği gibi hastalıklar görülebilir.
4.Sindirim sistemi: Bağırsak kanseri ve Karaciğer yağlanması gibi hastalıklar görülebilir.
5.Sinir sistemi: İnme sonucu felç ve ölüm ve bunama hastalıkları görülebilir.
6.Cilt: Ciltte çizgilenme ve çatlaklar görülebilir.
7.Solunum sistemi: Nefes daralması astım ve heyersiz havalanma görülebilir.
8.Kas İskelet sistemi: Bel ağrısı harekette zorlanma ve eklem iltihaplanması görülebilir.
9.Pisikolojik Bozuluklar: İmaj bozuklukluğu kendine güvensizlik imaj bozukluğu ve alay konusu olma psikolojilerini bozabilir.
10.Ölü doğum rahim kanseri ve meme kanseri obeziteyle ilişkisi kanıtlanmıştır.

SELÜLİT: Deri enfeksiyonuda diyebiliriz. Derininin tabakasından gelen bağ dokuları ile yağ dokularını bölümlerine ayırırlar. Bu bölümlerdeki yağ dokusu artığında bağ dokuların deriyi tutan uçları deriyi içeri doğru çekerek portakal kabuğu görünümüne neden olur.

ENDERMOLOJİ: 10-20 seansta selüliti azaltan bir bölümdür.

MORBİD OBEZİTE NEDİR: Daha çok hastalıklı veya sağlıksız anlamındadır. Nedeni aşırı kilo anlamında kullanılan bir terimdir. Tedavi edilmesi gerekir.
NASIL ÖNLEM ALINABİLİR: Eğer şişmanlık olduysa geri dönüşü çok zordur ciddi bir sağlık sorunudur.

Obezite ve Fat-Block Tedavisi:
İtalyan bilim adamlarının geliştirdiği Captoglicolipid içerikli tek zayıflama ürünü olan Fat-Block, 2 katmanlı patentli yapısı sayesinde mide ve ince bağırsakta besinlerden alınan yağların %40’a kadarını bağlayarak vücuttan dışarı atılmasını sağlar. Böylece yemeklerden alınan kalori miktarının yarıya yakını vücutta depolanmadan atılır. Vücut günlük aktivitelerde ihtiyaç duyduğu enerjiyi yağ rezervlerini kullanarak sağlamaya başlar. Böylece hızlı bir kilo verme dönemi başlar. Fat-Block kullanımı egzersiz veya diyet ile desteklendiğinde çok daha kısa sürede hızla kilo vermeye yardımcı olur.

Fat-Block ve obezite tedavisi hakkında daha detaylı bilgi için www.fat-block.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Comments
 1. leyla |
 2. Mehmet |
 3. Sinem |
 4. Ceren |
 5. selin |

Bir Cevap Yazın