Facebook’ta isminin başına T.C. katanlar

FacebookMerhaba değerli arkadaşlar, bugün sabah facebook ‘a girdiğimde bir bordo klavyeli topluluğu gördüm.

Herbiri isimlerinin başına ” T.C. ” katıp resmi kurumların başındaki T.C. ibaresinin kalkmasını protesto etmeye çalışıyorlar.

Şimdi ülke olarak terör sorununu çözme aşamasındayız ve I.Dünya savaşından sonra ingilizlerin attığı kazığı çıkartmaya çalışıyoruz.

Bildiğiniz üzere önceden Osmanlı Devleti vardı Atalarımız bu devlette Kürt, Türk, Laz… gibi hepberaber yaşıyorlardı.

O dönemlerde sıkıntı olmuyordu çünkü devletin ismi o devletin çatısı altında yaşayan herhangi bir topluluğun ismini taşımıyordu. Devletin ismi Osmanlı idi.

I.Dünya savaşından sonra Türkiye Cumhuriyeti ‘nin kurulmasından sonra İngilizler Kürt kardeşlerimizin yaşadıkları bölgede propagandalar yapmaya başladılar.

Sen Kürt ‘sün burası Türkiye Cumhuriyeti diyerekten bir ayrımı araya sokmayı başardılar ve büyük bir kazık atmış oldular.

SiyasetŞimdi ise halklar arasında bir barış ortamı olsun. Terör bitsin yaşıtlarımız en güzel yıllarında Şehit düşmesin diye kanı durdurmak için bir açılım yapılıyor ve bu çözüm sürecinde cahil insanları protestoya zorluyorlar.

Aslında tüm muhalefet partilerinin çözüme destek vermesi gerekirken ” CHP, MHP ” çözümü baltalamaya çalışıyorlar. Çünkü çözüm olduğunda Ak Parti terörü bitirdi olacak.

Bunu baltalamak için ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışmaktadırlar. Hatta MHP genel başkanı Devlet Bahçeli benim görüşüm olarak Milliyetçi’leri tekrar sokağa dökmek için çalışmalara başlamıştır. Mitinglerdeki konuşmaları ve konuşmalar sonra Üniversitelerde öğrencilerin birbirine girmesi bunu gösteriyor.

Daha hiçbirşeyden haberi olmayan cahil insanlar herhangi bir partiden bir paylaşımla gaza gelip bordo klavyelik yapıyor. Lütfen biraz araştırma yapın. Bu işin aslı nedir, böyle yapılması doğrumudur yanlışmıdır.

Bilgisayar başında oturmaktan göbek bağlamış askere gitmemek için 40 takla atan, okulda İstiklal Marşı törenlerinden kaçan insanlar bişey biliyomuş gibi protesto ediyor. T.C. ibaresi kalkamazda şöylede böylede. Çözümü istemiyorlar ama gel askere git doğuda terörle savaş deseler kaçacak delik arayacaklar.

Yazık günah değil mi 20 yaşında kimi nişanlı, kimi evlenme hayali kuran, kimi Annesine, Babasına bakan genç insanlar gidip doğuda şehit düşüyorlar. Bu kodumun bordo klavyelileride 1 paylaşım  yapıp terörü bitiremedi diyip bırakıyor. Televizyonda haberini gördüğünde belkide kanalı değiştiriyor. Hemen bilgisayar başına geçip yine Şehit verdik, ülke nereye gidiyo falan yazmasını biliyor.

Dün böyle yazanlar düşünenler şimdi neden Terör sorununun çözülmesine karşı çıkıyor ? Kan aksın istiyosan kalk o bilgisayarının başından git Askerlik görevini yap, ülkeni çok seviyosan savaşamıyorsan git bişeyler icat et, çalış ülkene bir faydan olsun.

Ama boş şimdi 2 tane CHP ‘li gelip saçma sapan yorumlar yapacaklar. Ama olsun zaten anca saçma sapan yorumlar yaparlar.

Comments
  1. zihniyet |
  2. Monsieur. |

Bir Cevap Yazın