Facebook Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar, bir çoğumuzun vaktinin büyük bir kısmını geçirdiği sosyal medyanın göz bebeği facebook ‘un bildirim ayarları hakkında ufak bir bilgilendirme yapacağım

facebook

 Facebook üzerinden gelen her oyun isteğinde, her beğenide v.s. e-mail adresinize gelen bildirimlerden bunaldınız mı ? Veya sürekli olarak sizi birşeylere etiketleyen arkadaşınız mı var ? Tüm bunların bildirimlerini yönetebilirsiniz. Sadece sizin istediğiniz bildirimleri almak sizin hakkınız ve bu hakkı ufak bir düzenleme işe yapabiliyorsunuz.

Facebook Bildirim Ayarlarını Nereden, Nasıl Yaparım ?

Yapmanız gerekenleri adım adım  maddeler halinde yazacağım. Tek tek uyguladığınız halde bu işlemi başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız.

  • Facebook ‘a giriş yapınız.
  • Sağ üst bölümde yer alan Fotoğraf İsim Soyisim – Anasayfa v.s. bölümünden soldan 3.’yü üzerinde kilit simgesi olana tıklayınız.
  • Açılan pencereden alt kısımdaki ” Diğer Ayarları Gör ” bölümüne tıklayınız.
  • Sol menüden ” Bildirimler ” sekmesine tıklayınız.

Facebook Bildirim Ayarları

Yukarıdaki maddeler halinde saydılarımı tamamladığınızda hemen yukarıdaki ekran görüntüsü ile karşılacaksınız. Eğer ekran görüntüsünü net bir şekilde göremiyorsanız üzerine tıklayabilirsiniz.

Hemen yukarıdaki ekran görüntüsünden hangi araçlar ile bildirim almak isteyip istemediğiniz en üst taraftadır. 3 seçenek mevcut. Facebook üzerinde online olduğunuzda gelecek bildirimler, e-posta adresinize gönderilecek bildirimler, kayıtlı ise cep telefonunuza gönderilecek bildirimler olmak üzere 3 ‘e ayrılmaktadır.

İlk olarak bunların ayarlarını kendinize en uygun olacak şekilde yaptıktan sonra hangi durumlarda ve nasıl bildirim almak istediğinizi hemen alt bölümden belirtmelisiniz. Şurada şunu yapınız diyemem çünkü herkesin istediği farklı olur. Kimi için dürtmeler önemlidir, kimi için beğeniler, kimi için etiketlemeler. Buna ben karar veremem. Tek tek düzenle bölümlerine tıklayarak ayarları yapabilirsiniz. Böylece sosyal medya ‘nın devi facebook bildirim ayarlarınızı tamamlamış olursunuz.

Comments
  1. Nazım |

Bir Cevap Yazın