Doğu Türkistan için Çin Malına Boykot !

Doğu Türkistan Bayrağı

1949 yılından bu yana bizim Din, Dil ve Kültür kardeşlerimiz Uygur Türkleri ‘nden Doğu Türkistan ‘ın Çin Halk Cumhuriyeti tarafından yapılan soykırımlara hedef olması açısından geçte olsa boykot çağrısında bulunmaktayım.

Bu konu geç vakıf oldum ancak benim gibi vakıf olamayanlar için Doğu Türkistan ‘lı kardeşlerimize yapılanları birkaç video ile sizlere göstermek isterim.

Çin Halk Cumhuriyeti tarafından işgal edildiği günden bugüne kadar hertürlü soykırım, işkence görmüş Doğu Türkistan ‘lı kardeşlerimize yardım etmeliyiz.

Gündeme bakıldığında hep Filistin, Suriye, Mısır gösteriliyor fakat şöyle birşeyi unutuyorlar. Osmanlı Devletinin askerlerini yağni atalarımızı sırtından bıçaklayıp İngilizlerle işbirliği yapanlar bunlar değilmiydi ! Neden Doğu Türkistan ‘lı kardeşlerimiz için birşeyler yapmayalım ?

Tarihe biraz baktığımızda Türk ‘ün Türk ‘ten başka dostu olmadığını Azerbaycan ile görebilirsiniz. Nasıl biz onlara yardım edip Ermeni ve İngiliz işgalinden kurtardıysak onlarda bize Kurtuluş Savaşı ‘nda yardım edip Türkiye Cumhuriyeti ‘nin kurulması için çok büyük yardımlarda bulunmadılar mı ?

 

En büyük yaptırımları hiç şüphesiz devletimiz uygulayabilir fakat Türk Halkı olarak bizde boykot yaparak ufakta olsa tepkimizi gösterebiliriz.

Çok zor birşey değil, Made in Chine yazan hiçbir ürünü almaz isek tepkimizi göstermiş oluruz.

Comments
  1. emre |

Bir Cevap Yazın