Dadaş turizm otobüs bileti

Dadaş turizm otobüs bileti
Tarihte birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Erzurum’da gezip görülmesi gereken çok sayıda yer vardır. Kent son yıllarda kış turizmi konusunda da gözde olmayı başarmıştır. Sitemiz üzerinden Erzurum otobüs seferleri hakkında bilgi alınması ve bilet rezervasyonu yaptırılması mümkün olmaktadır. Otobusbileti sitesinden her yöne tüm firmaların işlemleri gerçekleştirmeniz mümkündür.

Dadaş Turizm

Dadaş turizm otobüs firması bölge halkına son derece sevecen bir şekilde hizmet vermektedir.

Bu kentte ilk olarak görülmesi gereken yerlerden biri Erzurum İç Kalesi’dir. Şehre son derece hakim bir noktada bulunan bu kale Osmanlı Dönemi’nden bugüne uzanmaktadır. Yapı Rus işgallerinin olduğu dönemlerde ciddi hasarlar almıştır. Tarih kokan bu yapı mutlaka görülmelidir. Kalenin hemen yakınında bulunan Tepsi Minare de görülmelidir. Bu minare Saat Kulesi olarak da bilinmektedir. Yedi adet geniş avluya ve benzersiz bir mimariye sahip olan Ulu Cami ziyaretçilerini oldukça etkilemektedir. Bu cami 1179 yılında inşa edilmiştir. Her bir köşesinde tarihin izlerine rastlamak mümkündür. Bu eşsiz tarih belgelerini yakından görmek içinucuz Dadaş Turizm otobüs biletlerisitemiz üzerinden bulunabilir.

Anadolu’nun en büyük medresesi unvanına sahip olan Çifte Minareli Medrese büyüleyici bir mimariye sahiptir. Saltuklu Devleti’nin kurucusu olan Emir Saltuk’a ait olduğu sanılan kümbetin de aralarında bulunduğu Üç Kümbetler görülmeye değer yapılardır. Bu yapıların tamamı kesme taşlardan yapılmıştır. Diğer iki kümbetin kim ya da kimler tarafından yaptırıldığı bilinmemektedir. Ancak bu kümbetlerin on üçüncü yüzyılın sonlarına ait olduğu sanılmaktadır. Yakutiye Medresesi mutlaka görülecek yerler listesine alınmalıdır. Bu medrese Hoca Celaleddin Yakut tarafından inşa edilmiştir.

Milattan sonra 1310 yılında inşa edilmiş olan yapı İlhanlı Dönemi’nden bugünlere taşınmış olan az sayıda eserden bir tanesidir. Günümüzde İslam Eserleri Müzesi olarak hizmet vermektedir. Erzurum Kalesi de giden ziyaretçilerin mutlaka ziyaret ettikleri bir yapıdır. Bu kale konumu itibariyle şehire 79 kilometre uzakta bulunmaktadır. İpek Yolu üzerinde yer alan kalenin milattan sonra 5. Yüzyılın ilk yarısında Bizanslılar tarafından inşa ettirildiği sanılıyor.Erzurum Dadaş Turizm otobüs bileti alarak bu tarihi eserleri bizzat kendiniz görebilirsiniz.

Gidenlerin kaçırmaması gereken bir doğa harikası ise Tortum Çağlayanı’dır. Tortum Gölü’nün sonunda yer alan bu çağlayan 48 metrelik yüksekliği ile dünyanın en büyük çağlayanları arasında yer almaktadır. Bu çağlayanı görebilmek için merkezin 120 kilometre uzağına gitmek gerekmektedir. Ancak gidildiğinde buna değdiği anlaşılacaktır.Online Erzurum otobüs bileti hizmetimiz sayesinde ucuz Erzurum otobüs bileti satın almak mümkün olmaktadır .

Erzurum Otobüs Firmaları

Bu ilimizin en önemli otobüs şirketleri : Erzurum Dadaş Turizm , büyük oranda Erzincan Sivas Elazığ Diyarbakır şehirlerine seferler düzenlemektedir. Esadaş ise Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt kentlerinde faaliyet göstermektedir . Palandöken Turizm ise Bingöl Rize İstanbul Kars Muş kentlerine gitmektedir . Zaman Turizm , Erzurum İstanbul otobüs bileti seferlerini,Erzurum Ankara otobüs seferlerini çok sık yapmaktadır.Dadaş Turizm otobüs bileti fiyatlarıiçin sitemizin arama motorunu kullanın.İlçeleri sırasıyla Tortum, Aşkale, Çat, Hinis, İspir, Karaçoban,Horasan, Karayazı, Ilıca,Köprüköy, Oltu,Narman, Pasinler, Pazaryolu, Olur, Şenkaya, Tekman, Uzundere olduğunu söylemekte fayda var.

Comments
  1. İndirimli Bilet Al |

Bir Cevap Yazın