Çağımızın gazeteciliği !

Merhaba değerli takipçilerim…

Çağımızın medyasından ve bazı gazetecilerin çalışma şeklinden sizlere bahsedeceğim. Tamamen gözlemlemelerim sonucu böyle bir kanaate varmış bulunmaktayım.

Çağımızda gazete sahipleri gerek gazetelerinde gerekse internet sitelerinde haber yayınlarken şunları göz önünde bulundurmaktadırlar.

Zamanında sponsorlu talebimizi onayladılar mı ? Onaylamadılar mı ?

Eğer onaylamadıysanız işiniz gerçekten çok zor. Zira en ufak bir olayınızı yakalarlarsa onu ellerinden geldiği kadar büyütüp karalayabildikleri kadar karalayabiliyorlar. Buna halk yandaş medyada diyor ama bu para medyası.

Eğer sponsor olmuşsanız hakkınızdaki kötü bir haberi yayınlamıyorlar bile veya düzeltip siz haklıymışsınız gibi yayınlıyorlar. Gözlemlemelerim neticesinde bu duruma şahit oldum ve sizlere bu konuda korkmanız gereken bir gazeteyi söyleyeyim.


Günaydın Adana Gazetesi !

Eğer bu gazete firmanızdan sponsorluk talebinde bulunduysa mutlaka geri çevirmeyin zira en ufak birşeyinizde karalamaktan vazgeçmeyeceklerdir. Bu gazeteden ve gazetenin internet sitesinden korkmanızı öneririm. Temkinli davranın.

Eğer para yedirmediyseniz kendinize ve yaptıklarınıza dikkat edin. Bu bir uyarıdır.

Gazeteciliğin geldiği son noktayı çok güzel ifade etmektedir. Gazetecilik halka doğruyu yansıtmak ve son haberlerden haberdar etmektir. Fakat bunların gazeteciliği halka para vereni iyi, vermeyeni kötü göstermektir.

Comments
  1. Yeryüzü Tanığı |

Bir Cevap Yazın