BurakveElif.COM – Kişisel Sevenlere !

Hem kişisel blog okumak hemde alanında uzman bir kişinin yazdığı makaleleri okumak istermisiniz ?

www.burakveelif.com

Merhaba arkadaşlar, bugün kişisel bloglar okumak için siteler arası gezerken bulduğum hem beğendiğim hemde yazarın tecrübelerinden faydalandığım kişisel siteyi sizlere tanıtmaya karar verdim. Site adresi www.burakveelif.com sitede yazarın kişisel yazılarının yanı sıra tecrübesi olduğu konularda da bilgi paylaşımları yapması çok hoşuma gitti.

Özellikle de yazar Joomla hakkında çok bilgi sahibi içerisine bir gireyim dedim saatlerce çıkamadım çok sayıda temiz bilgiler yer alıyor. Dilerseniz sitenin neler yaptığını sizlere kısa kısa anlatayım.

1. ) Joomla

joomla

Sitenin yazarı joomla uzmanı gördüğüm kadarıyla sitede joomla hakkında tüm bilgiler yer almakta. Bu bölümü 5 ana kategoriye ayırmış ve bu kategorilerde bilgileri ayırmış. İsteyen sadece istediği bilgileri bulabileceği bir kategori bulabiliyor.

  • Joomla Makaleleri : Bu kategoride joomla hakkında bildiklerini, joomla kullanıcılarının arayabileceği bilgileri vermektedir.
  • Joomla Bileşenleri : Bu bölümde ise joomla ‘nın bileşenleri hakkında bilgiler paylaşılmaktadır. Nedir, nasıl kurulur gibi çok sayıda bilgi içermekte.
  • Joomla Modülleri  : Bu bölümde joomla modülleri hakkında bilgiler yer almakta ayrıca kendi yazdıkları modülleride paylaşmaktalar. İnterenet ortamına baktığımda burakveelif hava durumu modülü çok popüler belli ki kaliteli bir modül yapılmış.
  • Joomla Pluginleri : WordPress ‘de olduğu gibi joomla ‘da da eklentiler bulunmakta. Bu eklentilerin tanıtımı ve nasıl kurulacakları gibi bilgiler yer almaktadır.
  • Joomla Demo : Bu bölümde Türkçe Joomla demoları yer almakta, bu bölüm başlı başına farklı bir site hemde çok detaylı bu sayede acemi kullanıcılar bilgi sahibi olabilirler.

2.) Havacılık

Yazarın hem mesleği hemde hobisi olunca ortaya çok güzel yazıların çıktığı bir kategori oluşmuş. Bu kategoride hem havacılık ile ilgilenen hobisi olanlar için şahane makalelere hemde havacılık alanında iş sahibi olmak isteyenler için öneriler, bilgiler yer almaktadır. Sitenin en çok beğenilen ve ilgi gören kategorilerinden birisi diyebilirim. Bu bölümü yazar 2 ‘ye ayırmış durumda Yazılar ve Bilgiler olmak üzere 2 ayrı bölümden yazıyor.

Sizinde hobiniz veya merak ettiğiniz bir bilgi var ise mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

3.) Hobby

Bu bölüm yazarın kişisel bölgesidir, bu bölümde yazar sadece hobilerine yer vermekte merak ettiği tüm konulara değinerek kişisel blog okuyucularına büyük bir kaynak vermektedir.

4.) Kelimeler

Bu bölüm yazarın kalemidir, yazarın söylemek isteyipte söylemediklerini yazdığı ve blogcuların en sevdiği bölümdür diyebilirim. Bu bölümde farklı farklı kategorilere ayrılmış durumda bu bölümleri şöyle sıralayabiliriz. Yüreğimdeki Kelimeler, Yorumsal Kelimeler, Sesli Kelimeler, Komik Kelimeler, Hikayeler, Bilgiler olarak kategorilendirilmiş. Şöyle bir baktığımda yazarın sıkı takipçilerinin olduğunu görebiliyorum bu kategorideki yazıların hemen hemen hepsi minimum 5 defa paylaşılmış olarak görüküyor.

Diğer ziyaretçilere güvenin ve sizde bu bölümü ziyaret etmeyi unutmayın.

5.) Web

Bir internet sitesinin olmazsa olmazlarından birisi olan kategoridir bu kategoride çok sayıda alt kategori bulunmakta ve buralardna bilgiler verilmektedir.

  • İnternet : İnternet ve sosyal medya hakkında bilmeniz gerekenler ve yazarın makaleleri,
  • Bilim ve Teknoloji : Bilim ve teknoloji konularındaki yenilikler ve bilgiler,
  • Program / Script : Bilgisayar programları ve internet siteleri olanlar için script ‘ler yer almaktadır.
  • İlgimi Çekenler : Yazarın ilgisini çektiği ne varsa bu bölümde sergilenmektedir.

Bu kadar bilgi sizede bizede yeter diye düşünüyorum hepsine ulaşmak ve daha fazlasını bulmak için http://www.burakveelif.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın