Bot Alırken Dikkat!

Bot Alırken Dikkat

Ayakkabı seçiminin son derece önemli olduğu artık herkesin malumudur. Özellikle kışlık ayakkabı seçimlerini son derece dikkatli bir şekilde yapmanız ve seçtiğiniz bot yahut çizme modelinin ayağınıza uygun ölçülerde olduğuna özen göstermelisiniz. Pek çok kişi kışlık ayakkabı seçimi yaparken ayağına yarım ya da bir numara büyük botları, çizmeleri tercih eder. Bu ise yapılabilecek en büyük hatalardan biri olacaktır.

Ayağınıza tam olarak oturmayan, ayaklarınızı kavramayan ayakkabılar son derece kısa sürede deforme olacaktır. Ne kadar kalite düzeyi yüksek olan bot modellerini tercih ederseniz edin, ayağınıza büyük gelmesi, kırışma, çökme, kabarma, kıvrılma gibi nahoş görünümleri beraberinde getiren sorunlara neden olacaktır. Bu yüzden seçtiğiniz kışlık ayakkabıların ayaklarınıza uygun olması gerekmektedir.

Kışlık ayakkabıların su geçirmez özellikte olması da önemli hususlardan biridir. Bu özelliği taşımayan bot ya da çizme modellerinin fiyatları biraz daha düşük olur. Ancak bu tasarımlar su geçirdiklerinden hem sağlığınızı tehdit eden hastalıklara yakalanmanıza neden olacaktır hem de kısa zamanda eskiyecek ve kullanılamaz bir hal alacaktır. Dolayısıyla yeniden bir ayakkabı satın almanız gerekir.

En Az İki Bot Satın Alın!

Bu durumu göz önünde bulundurduğunuzda ucuz malın aslında daha pahalı olduğu deyiminin kışlık ayakkabı çeşitleri için de geçerli olduğunu anlayabilirsiniz. Beğendiğiniz botlardan iki adet edinmeniz ve birer gün ara ile giymeniz de her iki botun uzun süre kullanılmasını ve yeni görünümünü korumasını sağlayacaktır. Çünkü terleme yapan botların nemi ancak 24 saat içerisinde buharlaşarak yok olmaktadır.

Botlarda model seçimini kendi beğenilerinize göre yapabilirsiniz. Ancak kullanılan malzemelerin kesinlikle kaliteli olması gerekiyor. Bu konuda tam not alan web adreslerinin başında http://www.arow.com.tr/erkek-kislik-bot-modelleri.html geliyor. Son derece kaliteli bot satışları ile dikkat çeken web sitesinin ekonomik fiyatlarıyla da tam bir bütçe dostu olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın