Bana Göre: Skype Ameleliktir !

Skype

Merhaba değerli arkadaşlar, bu sefer kendimden birşeyleri bloğuma katayım dedim. Malum ismi kişisel blog ama site genel blog sitesi.

Hiç sevmediğim ve kullanmaktan zevk almadığım skype ‘den bahsedeceğim. Aslında kullanması iyi oluyor ama kullanım amacına göre değişiyor.

Çoğumuz webmaster forumlarında ticaret yapıyoruz veya bilgi alış-verişi gerçekleştiriyoruz. Bazen skype amelelik olabiliyor. Ama hangi durumlarda ?

Bende kullanıyorum ama kullanma amacım yüklü ticari işlemler veya gerçekten bilgiye ihtiyacı olan kişilere yardım etmek maksadı ile oluyor. Fakat birde şöyle bir durumlar oluyor.

1.) Kimsin sen muhabbeti ;

Adam ekliyor sonra tutup 1 hafta sonra yazıyor sen kimsin neden beni ekledin diye soruyor. Boş muhabbetler, boş işler. Vakit kaybı ve sinir bozukluğu. Efendi efendi de sormuyorlar.

2.) Ufak ticaretler için skype istemi ;

Adam tanıtım yazısı alacak. Konuda herşey belirtilmiş, özel mesaj gönderilmiş fiyat bu, site bu, özellikleri herşeyi bu, ödeme bilgileride bunlar diye yazıyorsun skype ver diyor.

Ne yapacaksın skype ‘yi ? Herşey önünde yazıyı göndereceksin yayınlanacak başka birşeyi yok ki bunun.

3.) Canı sıkılan işsiz güçsüzler ;

Adamın işi gücü yok, vakti boş, canı sıkılıyor geliyo boş muhabbetler ile vakit öldürüyor. Boş boş sorular soruyor, anlamsız şeyler yazıp anlamsız ifadeler kullanıyor.

Hele birde bu :) ve ;) bu ifadeyi kullanıyorlar ya o an bitiyorum ben.

2007 ‘li yıllarda sesli chat ile uğraşırkende :) bu ifadeyi hep küfür olarak benimsediğim için karşı taraf gereksiz yere :) bunu kullandığında sinirlerim bozuluyor.

4.) İstenmeyen ürünleri satma çabası ;

Adam geliyor elinde bir h*cklink listesi satmaya çalışıyor. İstemiyorum diyorsun sitene anti-seo uygularım diye tehdit etmeye başlıyor. Al işte ölünmü öldürün mü ? Çok şükür şimdiye kadar hiçbiri birşey yapamadı ama boş yere vakit kaybedip sinirleri bozuluyor insanın.

5.) Dolandırıcılar ;

Genellikle webmaster forumlarındaki tüm dolandırıcılar ikna kabiliyetlerini kullanabilmek amacıyla skype üzerinden görüşmek için çırpınırlar. Forumda olsa pm trafiği malum yavaş işleyecek karşı tarafdakinin düşünecek vakti olacak. Skype ‘de oldu bittiye getirmeye çalışıyorlar ve bu yüzden hep ya telefon numarası istiyorlar yada skype adresi.

Bu saydığım sebeblerden ötürü skype ile aram pek iyi değildir. Zaten öncesinde msn ile de aram pek iyi değildi. Hatta telefondan boş sms ve facebook üzerinden gelen boş sohbetlerede karşıyım. Günün 8 saati firmada çalış, eve gel evden birşeyler yapmaya kalk. İşsizin biri gelsin meşgul etsin hiç hoş bir durum  değil.

Düşüncesi olan yorum atsın skype istemesin :p

Comments
  1. umuthan |

Bir Cevap Yazın