Avea Bilinmeyen Numara Sorgulama

aveaHerkezin mutlaka ihtiyaç duyabileceği bir işlemdir. Cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek artık internet üzerinden çok basit bilinen tüm yöntemleri ziyaretçilerim ile paylaşmaya karar verdim.

Avea Bilinmeyen Numara Sorgulama Yöntemleri ;

1.) 11880 ‘i veya 11855 ‘i arayarak ;

11880 ‘i numara eğer avea ‘nın rehberine kayıtlı ise isim, soyisim bilgilerini numara sorgulama servisinden kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

2.) *100# tuşlayıp sorgulayarak öğrenme ;

Avea cep telefonunuzdan *100# tuşlayıp menüden İşlemler-Bilinmeyen Numaralar Servisi menüsüne girip sorgulama yapabilirsiniz.

3.) Avea BenimMenüm aracılığı ile sorgulama ;

Avea “Benim Menüm” servisi aracılığı ile ” Bilinmeyen Numaralar ” servisine girip sorgulamanızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

64 KB SIM kartınızın içinde yer alan BenimMenüm’den Bilinmeyen Numaralar Servisi’ne ulaşabilir, kayıt, isme ve numaraya göre sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

4.) İnternet üzerinden sorgulama yaparak;

Avea ‘nın resmi web sitesinden sorgulama yapabilme imkanına sahipsiniz.

http://www.avea.com.tr/web/search?searchStr=bilinmeyen&tag=site&ls=5

Yukarıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

5.) Bankaların  İnternet Şubesi Aracılığı ile Öğrenme ;

Eğer herhangi bir bankada hesabınız var ve internet şubeniz mevcut ise sorgulamak istediğiniz numara faturalı hat ise bu işlem çok kolay.

Sorgulamak yapmak istediğiniz kişinin fatura ödemesi günü geldi ise bankadan faturayı ödüyormuş gibi yapıp detaylı tüm  bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu yöntem tüm oparatörler için geçerlidir. Turkcell, Vodafone ve Avea ‘da çalışmaktadır.

No Responses

Bir Cevap Yazın