Anne ve Bebek Sağlığında Medela

Anne ve Bebek Sağlığında Medela

Anne ve özelliklede bebek için özel bir öneme sahip emzirme işlemi, çeşitli sebeplerden ötürü maalasef her zaman doğal yollardan sağlanamamaktadır. Bebeğin gelişimi ve tüm hayatı boyunca sağlığını etkilemekte olan anne sütünü alması yaşam kalitesi açısından oldukça önemlidir. Doğal biçim ile gerçekleşemeyen ya da annenin bebekten uzakta kalmak zorunda olduğu durumlarda bebeğe anne sütü verilmesini desteklemek üzere üretilmiş olan çeşitli aparatlar ile bebeğe anne sütü vermek mümkün olmaktadır.

Anne olma sürecinde ortaya çıkan sorunlara medikal çözümler sunmak üzere 1961 yılından bu yana İsviçre’de faaliyet göstermekte olan medela Amerikan hastanelerinde annelerin yaygın olarak beğeni ile tercih ettiği ürünler yaratmaktadır. Anneler ve bebekler için üst seviye emzirme ürünleri hazırlayan Medela,  Amerikan FDA, ISO 9001, ISO 13485 standartlarında üretilmekte olup tüm Medela ürünleri aynı zamanda CE işaretine de sahiptir.

Bebek Beslenmesinde Medela Çözümleri

Çeşitli farklı nedenler ile emme olayını gerçekleştiremeyen bebeğe anne sütü vermek üzere geliştirilmiş olan medela ürünlerinden biri olan süt sağma pompaları ile bebeğin sağlıklı beslenmesinin yanı sıra anne de ortaya çıkabilecek sorunlardan korunmuş olur. Süt pompalarının kullanılması ile sağlanacak yararlar;

  • Tıkanık, şiş memeyi rahatlatmak ve annenin sıkıntısını gidermek,
  • Çökük bir meme başından emmeyi öğreninceye kadar bebeği sağlıklı ve düzenli beslemek,
  • Memeyi istemeyen bir bebeği, emmekten hoşlanmayı öğrenene kadar sağlıklı beslemek,
  • Düşük doğum tartılı ve kuvvetli emme işlemini gerçekleştiremeyen bebeği beslemek,
  • Bebeğin yeterli miktarda ememediği durumlarda, sütün boşuna akmasını önlemek,
  • Anne ya da bebeğin hasta olduğu durumlarda sütün akmasını önlemek gibi gereklilikler sayılabilir.

Profesyonel vakum sistemleri, sit pompaları, anne sütü saklama kapları, biberonlar, dijital göğüs drenaj sistemleri, Bilibed fototerapi sistemleri ve anne göğüs bakım ürünleri gibi birçok gelişmiş çeşidi ile çözüm sağlayan Medela ürünlerini incelemek ve uygun koşullarda sahip olmak için http://www.kozmela.com/medela adresinden yaralanmak mümkün.

Comments
  1. CanGuldur |
  2. Anne_DK |

Bir Cevap Yazın