Ankara’daki Termal Oteller Hakkında Bilgi

Ankara'daki Termal Oteller  Hakkında Bilgi

Ülkemizin İç Anadolu bölgesinin coğrafi yapısı nedeniyle birçok yeraltı  kaynaklarından yoksun olmasına karşın, Ankara bu durumun biraz dışında kalmaktadır. Ankara’da diğer İç Anadolu illerinden farklı olarak termal otel sayısı daha fazladır. Ancak buradaki termal otellerin şifalı suyu kullanımından ziyade, Ankara’nın stresli havasından kurtulmak için kısa tatil yapmak isteyenlerin seçeceği yerler olarak göze çarpmaktadır.

Ankara, yüzyıllar boyunca birçok medeniyetin beşiği olmuş ve merkezlik yapmış şehirdir. Bunun yanında ülkemizin başkenti olmasından dolayı, stresli ve yoğun bir havaya sahiptir. Bu yüzden sıkıntılı havalardan kaçmak isteyenlere ve yorgunluk atmak isteyenlere bir lütuf olarak, özellikle Kızılca hamam mevkiinde toplanan bir çok termal otel inşa edilmiştir.

www.termaloteller.tv adresinden detaylı olarak resim ve videolarını izleyebileceğiniz bu yerler,  aslında orta kesim ve üst kademeye hitap etmek için inşa edilmiştir. Ancak yerel halkında faydalanabilmesini sağlayan termal otellerde vardır.

Millet vekilleri, üst düzey yetkililer ve diğer büyük kamu veya özel kurum ve kuruluşların özel günlerinde hizmet vermek için çalışmalar yapan termal oteller,  genellikle davet ve yemeklerde çalışabilmektedir. Halkın tamamen dinlenmek ve rahatlamak için tercih ettiği kaplıcaların, Ankara’da farklı bir amaç için kullanılmasından dolayı, Ankara ilindeki halk yan illerdeki küçük kaplıcaları tercih etmektedir.

Ankara’daki termal otellerin sunduğu imkanlara bakıldığında lüks bir oda havası sezilmektedir. Odaların içerisindeki birçok eşya, buraya gelen kişilerin üst düzey rahat etmesini amaçlamıştır. Bunun yanında spor salonları, güzellik merkezleri, kültür alanları ve diğer birçok özel alanları ile Ankara halkını termal otellere çekmeye çalışan yetkililer, bir bakıma başarılı olmuşlardır. Birçok tesis ve birçok özel alanlara sahip bu termal köye, halkın belli bir bölümü gelmektedir. Ankara gibi yaşam şartlarının zor olduğu ilimizde, kısa süreliğine gidilebilecek güzel bir eğlence merkezi olarak bu termal köyler görülebilir.

Comments
  1. Memurhaber |

Bir Cevap Yazın