Amerika’da Doğumun Avantajları Nelerdir?

Amerikada doğum

Aslında bu sorunun en bilinen cevabı orada dünyaya gelen her bebeğin Amerikan vatandaşı olmasıdır. Öyle ki bunun  için her yıl yüzlerce Türk aile binlerce dolar harcayarak doğum yapmak için Amerika’ya gitmektedir. Yeni Bir Hayat firması kurucusu Şevki Akaydın Amerika’da doğum ile vatandaşlık dışında da bebeğe özel hakların elde edildiğini belirtmektedir.

Amerika’nın New York, Los Angeles, Miami, Chicago, hatta Hawaii gibi gözde mekanlarında doğum hizmeti sunan Yeni Bir Hayat bu alandaki Türk Amerikan ortaklı en büyük kuruluş olarak ailelerin en çok tercih ettiği firma ünvanını da elinde bulundurmaktadır. Şevki Akaydın Amerika’da doğumun avantajları içerisinde özellikle eğitim ile elde edilen ayrıcalıkların çok özel bir yer tuttuğunu vurguluyor.

Amerika’ya dil eğitimi için gidenler bilir, Amerika’da eğitim görmek oldukça pahalıdır. Ortalama bir Amerika dil okulunun aylık ücreti $1,000’ı bulmaktadır. Amerika’da üniversite eğitimi ise yabancı öğrenciler için en az $20,000 ve üzerinde rakamlara gelmektedir. Oysa Amerika’da doğan çocuklar temel eğitimi ücretsiz olarak almakta, üniversite eğitimini ise yabancı öğrencilere göre çok cuzi ücretler ödeyerek görme hakkını elde etmektedirler. Birçok eyalet üniversitesi başarılı Amerikalı öğrencilere eğitim bursu da sunmaktadır. Bu haktan Amerika’da dünyaya gelen bir Türk öğrenci de yararlanabilir.

Amerika’da doğum Türkiye içinde de özel haklar ve ayrıcalıklar sunmaktadır. Her anne ve baba çocuklarının iyi bir eğitim almasını istemekte, bunun içinde temel eğitimden itibaren özel derslere ve dersanelere başvurmaktadır. Bu sayede çocuklarının bir koleje girmesini hedeflemekte, lise eğitimleri sonrasında da iyi bir üniversite ve geçerli bir bölümden mezun olarak iş hayatında istedikleri konumlara gelmelerini planlamaktadırlar.

Amerikan vatandaşı olan Türk öğrenciler ise Türkiye’de belirli kolejlere sınavsız olarak girebilmektedirler. Yani diğer arkadaşlarının aksine yoğun bir dersane ve özel ders temposu ile uğraşmadan iyi bir temel eğitim alma imkanını elde edebilmektedir. Buna ek olarak şayet üniversite eğitimini de Türkiye’de almak isterse yabancı öğrenci kontenjanı üzerinden üniversitelere giriş yapabilmektedir.

Eğer sizde Amerika’da doğum yaparak bebeğinize çok özel ayrıcalıklar sunmayı düşünüyorsanız daha kapsamlı bilgilere www.yenibirhayat.com.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın