Alexa ve Pagerank Değerine Aldanmayın !

Merhaba arkadaşlar, birçoğumuz bir siteden reklam alır iken alexa ve pagerank değerine ilk olarak bakıyoruz. Fakat bu değerler genellikle önemli olmayabiliyor. Eğer reklamınızın karşılığını tam almak istiyorsanız sitenin başka değerlerine dikkat etmelisiniz. Bu yazımızda ise o değerlerden bahseteceğim.
Alexa ve Pagerank Değerine Aldanmayın !

1.) Google Pagerank

Bir sitenin google pagerank değerinin yüksek olması o sitenin backlink altyapısının sağlam olmasını gösterir lakin bazen sitelerin backlink altyapısı güçlü ama google pagerank değeri düşük olabiliyor.

Bu durumların en başında ise sitenin Google Pagerank güncellemesine girmemiş olmasıdır. Bu yüzden pagerank değerine bakarak işlem yapmak mantıksızdır.

2.) Alexa Değeri

Bir sitenin alexa değeri o siteye ne kadar çok kişinin girdiğini ve sitede ne kadar uzun kaldığını göstermektedir. Lakin seo bakımından çok önemli bir etken değildir.

Reklam Vereceğiniz Sitede Aramanız Gerekenler ;

1 – İlk olarak sitenin domain authority değerine bakmalısınız. Eğer bu değer 30 ‘un üzerine çıkabilmiş ise o sitenin otoriterliğini ilan etmiş bir site olduğunu anlayabilirsiniz.

Trust Follow2 – Sitenin trust follow değerine ve backlink altyapısına bakılmalıdır. Bunun için www.majesticseo.com sitesini kullanabilirsiniz. Hem sitenin trust follow değerini hemde genel olarak backlink altyapısına göz atabilirsiniz.

3 – En önemli madde olarak ise sitenin son eklediği yazıların google sıralamarını kontrol etmeliyiz. Eğer sitenin eklediği son yazı rekabetli bir kelimede ilk 3 sayfalarda index alabiliyorsa o sitenin size faydası olacaktır. Örnek olarak : http://www.yusufkisa.com/webmaster-konulari/ucretsiz-blog-yorum-backlink/ bu yazımızı ” Yorum Backlink ” olarak google ‘da aradığımızda ilk sayfada yer almaktadır.

4 – Sitenin hiti de çok önemlidir, eğer reklamınıza site üzerinden tıklanılıp geliniyorsa google sıralamanızı yükseltecek bir etkendir.

Özellikle 3.maddeye eğer site uyuyorsa o siteden gönül rahatlığı ile reklam alabilirsiniz. 3. Maddeye uymayıp diğer tüm maddelere uyan sitenin size faydası olmaz.

Comments

Bir Cevap Yazın