Adana ‘nın Gruru Mahmut TUNCEL !

Adanalı birisi olarak bölgemizin saygıdeğer iş adamlarından Mahmut TUNCEL ‘in etkinliklerinden bahsetmek isterim.

Adana ‘nın ve Türkiye ‘nin gelişmesine yaptığı ihracaatlarla ve girişimlerle destek olan Koneks Boya ‘nın ONURSAL Başkanı Mahmut TUNCEL sadece yatırımlarıyla değil, yaptığı yatırımlarıylada halkın gönlünü fethetti.

Yaptığı etkinlikleri şöyle bir hatırlatalım ;

1.) Engelli Vatandaşlara hem moral gecesi hemde 20 adet tekerlekli sandalye hediyesi !

Düzenlenen gecede 20 adet tekerlekli sandalyenin yanısıra 5 engelli vatandaşada iş imkanı sağlamış bulunmakta !

2.) Sigarayı Bırak 1 Maaş İkramiyeyi Kap !

Koneks Boya ve Riga Boya ‘nın ONURSAL BAŞKANI Mahmut TUNCEL çalışanlarının sigarayı bırakmaları karşılığında 1 maaş ikramiye dağıttı.

Ayrıca sigarayı bıraktığını kanıtlayan vatandaşlara ise boya yardımı yapmış bulunmaktadır.

Örnekler vermeyle bitmez, en iyisi birazda yaptığı girişimlerden bahsedelim.

Aynen bir haberi alıntı yapalım ;

Adanalı Coonex Boya‘nın gözü Türkiye Liderliğinde !

Adanalı boya şirketi Coonex, bu yıl yüzde 50 oranında büyüyecek. Şirket, Türkiye liginde de zirveye oynamayı planlıyor.

TÜRKİYE ekonomisindeki gelişme, şirketlerin büyüme hedeflerini yukarıya çekti.

Kentsel dönüşüm ve Mütekabiliyet yasalarıyla inşaat sekrönde yaşanacak canlılık nedeniyle inşaat ve sanayi boyaları üreten Coonex Boya da bu yıl büyüme hedefini yüzde 50’ye çekti.

Yaptığı yatırımlarla kapasitesini artıran Coonex Boya, bu sayede Adana’nın da boya sektöründe söz sahibi olmasını sağladı.

Koneks Boya Genel Müdürü Muhammet Tuncel, yaptıkları fabrika, makine ve teknoloji yatırımlarıyla iç ve dış pazardan pay aldıklarını, boya ve alt malzemeleri konusunda ‘Koneks’ markası ile pazarda önemli yer edindiklerini vurguladı.

Görevi şirketin Onursal Başkanı olan babası Mahmut Tuncel’den devralan Muhammed Tuncel, şirket olarak dünyada yükselen ekonomi olan Türkiye’nin markası olma yolunda ilerlediklerini belirtti.

Sektörde yabancı şirketler birinci

Türkiye’nin yükselen markalarının başında gelmek için gerek yatırım gerekse emek anlamında yüksek efor sarf ettiklerini belirten Tuncel, kendi ürün portföylerini kapsayan Türk firmalarının yetersiz kaldıklarını ve bundan dolayı boya sektöründe genellikle yabancı ülke firmalarının zirvede olduğunu kaydetti.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 8 bin metrekare kapalı alanda 30 bin ton/yıl kapasiteyle faaliyet gösterdiklerini ve Türkiye’nin büyüyen ekonomisine ve istihdama katkıda bulunduklarına dikkat çeken Onursal Başkan Muhammet Tuncel “2012 yılında hedefimiz, üretimimizi yüzde elli artırmak” diye konuştu.

Mahmut Tuncel, geçtiğimiz günlerde Adana Girişimci İş Adamları Derneği’nin (AGİD) düzenlediği organizasyonda Sanayi Bakanı Bakanı Nihat Ergün’den Adana’da ‘İhracatın En İyileri’ kategorisinde başarı plaketi aldı.

Kaynak : stargazete.com

Ayrıca yaptığı girişimler ve yeni üretim tesisleriyle birlikte firmaların üretim kapasiteleri artış göstermiş bulunmaktadır.

Türkiye ‘nin ünlü markaları Coonex ve Riga Boya dünyaya açılmış, yurtdışına ihracaatlar yapmaktadır.

Ayrıca Adana ‘nın şampiyon adayı takımı olan Adana Demirspor‘unda sponsoru olmuştur.


Bir Adana ‘lı olarak böyle Sanayicilerle gurur duyduğumu söylemek isterim.

Comments
  1. Veysel |
  2. Ahmet TOPRAK |

Bir Cevap Yazın