2013 Muhtar Maaşları

2013 Muhar MaaşlarıSitemizde bir sene önce ” 2012 Muhar Maaşları ” isimli detaylı bir bilgilendirme yayınlamıştık. 2013 Muhar Maaşları içinde aynı şekilde bildirimde bulunmak istedik fakat. Şuan için net birşey bulunmamaktadır.

Birçok haber sitesinin paylaştığı haberleri detaylı olarak okudum heberler şu şekilde ;

Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘ne  Korucu ve Muhtar Maaşlarının düzenlenmesine yönelik yapılan başvuru onaylandı. Bu önergeye göre 2013 yılı için Muhar Maaşları şu şekilde olacaktır ;

Eski Maaş Yapılan Zam ile Yeni Maaş
460 TL 875 TL

Yukarıdaki tablodaki gibi olacak neredeyse %100 zam yapılıyor. Fakat bu yeni düzenlemenin ne zaman yürürlüğe gireceği henüz belli değil. Temmuz ayında yaptıkları değişiklik muhtemelen yılbaşında yürürlüğe girer diye tahmin ediyorum.

Malum seçim zamanıda yaklaştı. Koruculara ‘da şu şekilde bir düzenleme getirilmiş;

Bu düzenlemeyle, 55 yaşını doldurduğu için görevleriyle ilişkileri kesilen köy korucularının en düşük aylık maaşları, 383,96 TL ‘den 652,72 TL ‘Ye. En yüksek aylık maaş miktarları ise 614,33 TL ‘den 883,10 TL ‘ye yükseltildi.

Tam bir yürürlüğe gireceği tarih belirli olduğunda sayfayı düzenleyeceğim. Muharlarımız için durumun takipçisiyim. Her mahalle veya köy muhtarına aynı maaşı uygulayacaklarını zannetmiyorum. Muhtarlık yaptıkları bölgenin nüfusuna göre değişkenlik gösterecektir.

Comments
  1. TRIBUNnews.com |
  2. CentroOne |
  3. Reddul Muhtar |
  4. Muhtar |

Bir Cevap Yazın